Sorun Bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)

HeartLess

Hectopat
Daha fazla  
KZvyyG.png

Arkadaşlar gördüğünüz üzere bu hatayı almaktayım.

Yardım lazııım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,
2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\UsbStor'u sağ tıklayıp Değiştir deyin.
3. Buradaki değer verisini 3, Tabanı 16 olarak işaretleyin,
4) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf klasörünü tıklayın. Usbstor.inf klasöründen iki adet var ancak bu klasörlerin sonlarında karışık harfler yazılar var hangisi en güncelse tarihe göre onu bulun ve klasörü açın.
5) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.
6) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın.Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın.10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

Alıntıdır

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,
2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\UsbStor'u sağ tıklayıp Değiştir deyin.
3. Buradaki değer verisini 3, Tabanı 16 olarak işaretleyin,
4) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf klasörünü tıklayın. Usbstor.inf klasöründen iki adet var ancak bu klasörlerin sonlarında karışık harfler yazılar var hangisi en güncelse tarihe göre onu bulun ve klasörü açın.
5) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.
6) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın.Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın.10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

Alıntıdır

Resimli anlatım yapabilir misiniz? Anlayamadım. Teşekkürler.

Yukarda vermiş olduğum yöntem bazı yerlerde işe yaramış bazı yerlerde yaramamıştır. Recep beyin dediği gibi :Kod 43 genelde bozuk ekran kartından kaynaklanır. Ürünü garantiye gönder. Windows 8 ile alakası yok, önceden de bozukmuş kartın. Driver'leri silip yüklediğin halde olmuyorsa bi servise göstermende fayda vardır.

Yukarda vermiş olduğum yöntem bazı yerlerde işe yaramış bazı yerlerde yaramamıştır. Recep beyin dediği gibi :Kod 43 genelde bozuk ekran kartından kaynaklanır. Ürünü garantiye gönder. Windows 8 ile alakası yok, önceden de bozukmuş kartın. Driver'leri silip yüklediğin halde olmuyorsa bi servise göstermende fayda vardır.

Laptop ve w7 kullanıyorum. Dün Counter strike 1.6 da video ayarını opengl yapamadığım için internette biraz çözüm aradım regeditten felan bişeyler yaptım. Yarına kadar çözüm bulamazsam artık formata götürürüm. Kaç yıllık bilgisayar zaten ne bekliyorum ki :)

Wındows 8.1 kurdutmanızı hatta bırakın kurdutmayı kendiz yapsanız daha iyi olur bence format atmak için bakkallara götürüp pc yi heba etmeyin.(Güvenilir kişiler hariç)

Son düzenleme:
Wındows 8.1 kurdutmanızı hatta bırakın kurdutmayı kendiz yapsanız daha iyi olur bence format atmak içi bakkallara götürüp pc yi heba etmeyin.(Güvenilir kişiler hariç)

Güvenilir kişi yok ki. Kıbrıs'ta zaten bilgisayarcılar bile korsan windows yüklüyorlar. Ben de de ne format cdsi var ne de bios dosyaları format atmayı da bilmiyorum zaten.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı