Sosyal aktivitelere zaman kalmıyor

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Okula 8 saat gidiyoruz. Akşam 6'da evde oluyorum. 20 dakika duşta geçiyor. 30 dakika yemekte geçiyor. 30 dakika şarkı dinliyorum. Saat 7:30-8 oluyor. Dışarı çıkıp 1.30 saat bisiklet sürüyorum. (bisiklet sürmeyi ve dolaşmayı çok seviyorum.) Ama bunları yapınca da derslere zaman az kalıyor. Bence okul saatleri 5 saat olmalı ki, her şeyi yapabilelim. Finlandiya'da okullar 3 saat galiba. Zaten akşam ders çalışmak hiç istemiyorum.

Herkes sistemi eleştiriyor da üniversiteye giriş sınavına 2.6 milyon insan giriyor. Finlandiya'nın nüfusu 5.5 milyon bizimki 90 milyon. Finlandiya ile bizi kıyaslamayı mantıklı bulmuyorum.

Technopat yerine derslerine vakit ayırabilirsin, bisiklet sürme süreni azaltabilirsin, yemeği daha hızlı tüketebilirsin, şarkı dinleme işini bisiklet sürerken yapabilirsin... Bu böyle uzar gider. Vakit ayırmak isteyen insan vakit ayırır ama amacın eleştiri yapmaksa tanrıyı eleştirebilirsin. Neden bir gün için 24 saat verdi de 48 saat vermedi?

İdeal düş süresi zaten 7-10 dakika siz 20 dakika duruyorsunuz.
Hadi bu 10 dakikayı saymayalım.
30 dakika müzik dinleyeceğinize bisiklet sürerken dinleyin.
Ayrıca 30 dakika ne yediğinizi bilmiyorum nasıl oluyor o iş ama bende aynı saatler arasında okula gidiyorum ödevimide yetiştiriyorum bilgisayarda oynuyorum arkadaşlarımlada dolaşıyorum.
Bence zamanı ayarlayamıyorsunuz.
Üstelik her şeye rağmen saat 11 gibi yatıyorum.

Biz başarı için fedakarlık diyoruz. Maalesef gelişmemiş bir ülkedesiniz paranız yoksa her istediğinizi yapamazsınız okumanız diğer insanlardan farkınızı göstermeniz lazım.

Okula 8 saat gidiyoruz. Akşam 6'da evde oluyorum. 20 dakika duşta geçiyor. 30 dakika yemekte geçiyor. 30 dakika şarkı dinliyorum. Saat 7:30-8 oluyor. Dışarı çıkıp 1.30 saat bisiklet sürüyorum. (bisiklet sürmeyi ve dolaşmayı çok seviyorum.) Ama bunları yapınca da derslere zaman az kalıyor. Bence okul saatleri 5 saat olmalı ki, her şeyi yapabilelim. Finlandiya'da okullar 3 saat galiba. Zaten akşam ders çalışmak hiç istemiyorum.

Sorununuz erken uyumak veya fazla uyumak olabilir okula 8 saat gittiğinizi ve 6 da evde olduğunuzu söylüyorsunuz yani saat 10 da başlıyor okulunuz söylediğinize göre. Saat 1 de uyuyup 8 de kalkarsanız 7 saat uyumuş olursunuz ki bu yeterli bence uyandıktan sonra da 2 saatiniz kalır ders çalışabilirsiniz bu sürede.

Bana bahane buluyorsunuz gibi geldi isterseniz en az 1 2 saat vakit boşluğu açabilirsiniz.

Geri
Yukarı