Sosyal anksiyetesi olan birine tavsiyeleriniz

Falancabiri17

Femtopat
Daha fazla  
Selam. Öncelikle kendimi sizlere tanıtayım. 16 yaşındayım, sosyal anksiyete teşhisim var. Değerli tavsiyelerinizi buna göre verirseniz çok sevinirim.
Her neyse, toplasanız 10-15 tane gerçek arkadaşım var ya da yok. Bunların da en çok zaman geçirdiğim kişiler (8 kişi falan) beni sürekli zorbalıyor. Misal, fikrimi belirtiyorum. "ha kanka öyle mi olmuş?" "ismim bir sus." gibi sözlere maruz kalıyorum. Online oyunlarda pek yetenekli değilim. Aynı şekilde sürekli sözel olarak zorbalıyorlar. Tek neşe kaynağım olan oyunlardan da bıktım. Voleybol oynamayı çok severim her ne kadar iyi oynamasam da. Ve bölgemde erkek voleybol takımı/kursu vs. olmadığı için onu da yapamıyorum. İleride siyasete atılmak istiyorum ve bol bol araştırıyorum. Bu konuda bilgi birikimim olmasına rağmen (tek bilgi birikimim bu alanda) yine de bana saygı duyulmuyor. Kendileriyle aramı açsam başka arkadaşlar da edinemiyorum o yüzden kafam çok karışık. İnsanlarla tanışamıyorum. Sanki birinin yanına gidip tanışmak istediğim zaman garipsenecekmişim gibi geliyor. Ailem zaten sınavdan dolayı çok başımın etini yiyor. Ders çalışmak için gerekli motivasyonu bulamıyorum. Bütün gün çok affedersiniz ama avel gibi oturmak dışında bir şey yaptığım yok. Gerçekten n'apsam bilemiyorum.

Biraz fazla karışık olmuş ama umarım derdimi anlayabilirsiniz.

10 15 Tane arkadaşın var ve sosyal anksiyetem mi var diyorsun? Sonra da bölgende voleybol takımı ya da kursu olmadığından şikayet ediyorsun. Bence senin sosyal anksiyeten falan yok. Sosyal anksiyetesi olan benim 1 tane arkadaşım bile yok çünkü. Voleybol takımı ya da kursu gibi şeylere gitmek de benim için ölümden beter.

Kendine kaliteli davranman lazım. Bugün avel gibi oturdum diyorsun. Kitap okuyabilirsin. Başka bir hobby edinebilirsin. Bu hayatı yaşamak için harika bir zeka vermiş yaradan. Özgüvenin zamanla olur. Sen kendini üzme. Kendine yürüyüş belirle spor belirle. Teknoloji dünyasında Google yazsan hobby diye dünya kadar çıkar. Beyni her zaman güzel şeylerle mutlu gelen duygularla meşgul et. Birilerini düşünme kendini düşün. Kendini sev kaliteli yaşa.

10 15 Tane arkadaşın var ve sosyal anksiyetem mi var diyorsun? Sonra da bölgende voleybol takımı ya da kursu olmadığından şikayet ediyorsun. Bence senin sosyal anksiyeten falan yok. Sosyal anksiyetesi olan benim 1 tane arkadaşım bile yok çünkü. Voleybol takımı ya da kursu gibi şeylere gitmek de benim için ölümden beter.

Benim bir tane arkadaşım yok. Benim için ölümden beter diyorsunya. Adam senin düşünceni sormuyor. Tavsiye ve öneri bekliyor. Benim böyle arkadaşım yok benim için ölümden beter kimsin arkadaş sen. Seni merak eden yok zaten. Forum aç sana da yazan yazalım. Hava basıp durma kendinle alakalı.

Her neyse, toplasanız 10-15 tane gerçek arkadaşım var ya da yok. Bunların da en çok zaman geçirdiğim kişiler (8 kişi falan) beni sürekli zorbalıyor. Misal, fikrimi belirtiyorum. "ha kanka öyle mi olmuş?" "ismim bir sus." gibi sözlere maruz kalıyorum. Online oyunlarda pek yetenekli değilim. Aynı şekilde sürekli sözel olarak zorbalıyorlar. Tek neşe kaynağım olan oyunlardan da bıktım. Voleybol oynamayı çok severim her ne kadar iyi oynamasam da. Ve bölgemde erkek voleybol takımı/kursu vs. olmadığı için onu da yapamıyorum. İleride siyasete atılmak istiyorum ve bol bol araştırıyorum. Bu konuda bilgi birikimim olmasına rağmen (tek bilgi birikimim bu alanda) yine de bana saygı duyulmuyor. Kendileriyle aramı açsam başka arkadaşlar da edinemiyorum o yüzden kafam çok karışık.
Biliyorsundur, hasta olan sen değilsin. Zort kuşağının gazabına uğramışsın =D

O güzel arkadaşların(=D) ne gibi işlerle uğraşırlar? CS ile sabahlamak? Ya da LoL?

Köklerine kadar çürümüş bir neslin içindesin. Seni görmezler çünkü sen yabancısın. Önce kendine bak sonra onlara bak. Sokak hayvanlarından farksızlar; bilinçsiz, kendilerini anlık zevklere kaptırmış durumdalar, üstelik kendi gibi olmayanları maymunlar gibi dışlıyorlar, sözden anlamazlar, bilgiye, ahlaka, doğruya karşı zihinlerini kapatmış durumdalar...

Bazı psikologlar böyle teşhis koyarlar, bu iğrençliklere ayak uydurman gerekir değil mi(!)

Çevreni değiştirmelisin...

Benim bir tane arkadaşım yok. Benim için ölümden beter diyorsunya. Adam senin düşünceni sormuyor. Tavsiye ve öneri bekliyor. Benim böyle arkadaşım yok benim için ölümden beter kimsin arkadaş sen. Seni merak eden yok zaten. Forum aç sana da yazan yazalım. Hava basıp durma kendinle alakalı.
Hava atmak amacım değil ve hava atılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ben böyle insanları görünce deliriyorum sadece. Sosyal anksiyete böyle bir şey değil. Bir sürü arkadaşı olan birinin nasıl sosyal anksiyetesi olabilir? Beni merak eden kimse olmadığını biliyorum zaten sağ ol söylediğin için.

Bir sürü arkadaşı olan birinin nasıl sosyal anksiyetesi olabilir?
?‏‏‏‏‏‏‏‏

toplasanız 10-15 tane gerçek arkadaşım var ya da yok. Bunların da en çok zaman geçirdiğim kişiler (8 kişi falan) beni sürekli zorbalıyor. Misal, fikrimi belirtiyorum. "ha kanka öyle mi olmuş?" "ismim bir sus." gibi sözlere maruz kalıyorum. Online oyunlarda pek yetenekli değilim. Aynı şekilde sürekli sözel olarak zorbalıyorlar.
Bu konuda bilgi birikimim olmasına rağmen (tek bilgi birikimim bu alanda) yine de bana saygı duyulmuyor. Kendileriyle aramı açsam başka arkadaşlar da edinemiyorum o yüzden kafam çok karışık. İnsanlarla tanışamıyorum. Sanki birinin yanına gidip tanışmak istediğim zaman garipsenecekmişim gibi geliyor.

Kimsin arkadaş sen. Seni merak eden yok zaten. Forum aç sana da yazan yazalım. Hava basıp durma kendinle alakalı.

Hocam biraz fazla agresif karşılamış gibisiniz @PlatonikPrens aslına olayın arkadaşlıkşa alakası yok adam belki kendini sosyal ortamlarda başarılı görmiyor. Eğlenemiyor. Zaten onun üzerinden dalga geçildiğini ve zorbalandığını söylüyor buna nasıl arkadaş dersin ki? Ama sanada tavsiyem insan seçmeden arkadaşlık kurman mesela birini görünce yok keko ben konuşmam yok şöyle ben arkadaş olmam demeyin gidin ve takılın sadece en azından anksiyeteyi yenmeniz için iyi bir adım olur ilerledikçede kendinle kafa dengi kişiler bulursun emin ol.

Selam. Öncelikle kendimi sizlere tanıtayım. 16 yaşındayım, sosyal anksiyete teşhisim var. Değerli tavsiyelerinizi buna göre verirseniz çok sevinirim.
Her neyse, toplasanız 10-15 tane gerçek arkadaşım var ya da yok. Bunların da en çok zaman geçirdiğim kişiler (8 kişi falan) beni sürekli zorbalıyor. Misal, fikrimi belirtiyorum. "ha kanka öyle mi olmuş?" "ismim bir sus." gibi sözlere maruz kalıyorum. Online oyunlarda pek yetenekli değilim. Aynı şekilde sürekli sözel olarak zorbalıyorlar. Tek neşe kaynağım olan oyunlardan da bıktım. Voleybol oynamayı çok severim her ne kadar iyi oynamasam da. Ve bölgemde erkek voleybol takımı/kursu vs. olmadığı için onu da yapamıyorum. İleride siyasete atılmak istiyorum ve bol bol araştırıyorum. Bu konuda bilgi birikimim olmasına rağmen (tek bilgi birikimim bu alanda) yine de bana saygı duyulmuyor. Kendileriyle aramı açsam başka arkadaşlar da edinemiyorum o yüzden kafam çok karışık. İnsanlarla tanışamıyorum. Sanki birinin yanına gidip tanışmak istediğim zaman garipsenecekmişim gibi geliyor. Ailem zaten sınavdan dolayı çok başımın etini yiyor. Ders çalışmak için gerekli motivasyonu bulamıyorum. Bütün gün çok affedersiniz ama avel gibi oturmak dışında bir şey yaptığım yok. Gerçekten n'apsam bilemiyorum.

Biraz fazla karışık olmuş ama umarım derdimi anlayabilirsiniz.
Benim gibi nöröçeşitlisin. Bende Atipik Otizmliyim. Benim gibilerle takıl. Nörötipiklere karışma. Onlar seni anlamaz.

Geri
Yukarı