Sosyal Bilimlerde Okuyan Birinin Programcı Olması

Arda Dayıoğlu

Kilopat
Arkadaşlar benim bilgisayar mühendisliği veya benzeri bir diplomam yok. Fakat yarım senedir kod yazmayı öğrenmekle alakalı biraz kendimi ilerletmiş durumdayım. Zevkte alıyorum. Merak ettiğim bir şey var. Genelde diploması olmayanlar için kod yazmayı öğrenmek için uğraş vermenin boş bir şey olduğu söyleniyor.

Hususan neredeyse tüm şirketlerin diploma gibi hususlara dikkat ettiği söyleniyor. Sizce bırakmalı mıyım? Yani Allah nasip eder de ileride bu alanda semi pro veya pro kademeye gelebilirsem bunun bana herhangi bir katkısı olmaz mı?

Eleştirileriniz ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Belki sorularım saçma oldu ama kendi fikirlerim bana yetersiz geldiği için bu konuda sizlere danışmak istedim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence kendi imkanların ile devam et. En kötü ihtimal ile hobi amaçlı uğraşırsın. Sana zararı olmaz. Belki ileriye dönük meslek olarak yaparsın. Diploma önemli ancak bilgi ve beceriler önemli. Bence bir süre daha devam etmelisin. Başarılar dilerim.

Kendi kendine bir yere kadar gelebilirsin. İngilizce yoksa herseyi bırak önce İngilizceye kafa yor ondan sonra hersey o kadar hızlı ilerleyecekki şaşıracaksın. Ben diploma soran değil, ingilizce ve Portfolyo soran patronlar gördüm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı