Sosyal eskiden nasıldı?

leeEVERETT

Decapat
Makaleler
1
Sosyal eskiden nasıl bir yerdi disiplini falan? Şimdiki gibi miydi yoksa farklı mıydı? Neler geldi geçti? Bazı mesajlarda Mikail Fidan diye birinden bahsedildiğini gördüm özellikle 2015 konularında. Yöneticiliği gitmiş falan diye bir konu vardı. O kadar önceden yönetici ise Technopat'ın kurucularından biri miydi?

Pandemi gelene kadar çoluk çocuk yoktu. Çoluk çocuk derken yaşı küçük olanlar değil, zeka seviyesi olarak. Saçma sapan konular daha az açılıyordu. Eskiler gitmemişti. "14 yaşındayım boyum 170cm daha da uzar mıyım?" gibi konular yoktu. Pandemi zamanında bazılarının DC üzerinden ekleşip birbirlerini beğenmesi ve benzer konuları açıp mesaj kasmaları yüzünden beğeni sayısı gizlenmemişti. Bilmediği halde bilmiş gibi davrananlar yoktu. Ürünü hiç eline alıp incelemediği halde "bizzat kendim inceledim" olayı yoktu. Bahsettiğim insanlar kendilerini biliyorlar. Herkese söylemiyorum bu lafları.

Eskiden daha düzgün üyeler vardı, çoluk çocuk okuduğunu anlamayan kişiler çok azdı ancak pandemi sonrası bunlarda bayağı bir artış oldu. Şimdi yine idare eder ama yine dört dörtlük diyemeyeceğim tabii ki. Sosyali bırakan bilgili hocalarımız da buradaydı eskiden ancak şimdi çoğu bıraktı, sebebi ise bunlar.

Pandemiden önce geniş ve bilgili bir kitleye sahip, katı kuralları ve taviz vermeyen yasak sistemiyle düzenli bir forumdu ve gerçekten çok güzeldi. Bana Türkçe'yi okuldan daha iyi öğreten bir yer varsa o da Sosyal'dir. Ancak pandemi sonrası, çoluk çocuk doldu ve aşırı saçma konular açılmaya başlandı. Yönetimin bundan haberi vardır ancak eski Sosyal'i özlemiyor değilim...

Hep dutluktu.
Hata yaptığın an 24 saat sesini çıkaramıyordun. Dil bilgisi hatalarını üst üste yapınca yine 1 gün veriliyordu. Arttığını hiç görmedim.
MF kurucu değil. Erken üyelerden. Sonra yönetimle anlaşıp çeşitli işler yapmış birisi. Pek halka açık olmadığı için daha fazla bilgi vermiyorum kendisi hakkında.
Yeterince gıcık edersen (şekil A) RB direkt hesabını kapatıyordu. Şimdilerde yaptığını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı