Sosyal Fobi Çözüme Kavuşturuldu mu?

mtrex222

Hectopat
Zamanında uzun süre okumalar yapardım, tüm çözüme ulaşma çabalarım geri tepti ben de dibe çakmış akademik ve sosyal yaşamımla günümü internette geçiriyiorum. Bunun nihai bir çözümü var mıdır? Yıl olmuş 2021 artık.

Bir ortama girmen gerek ama ortamını iyi seç sonra benim gibi keko olabilirsin.

Küçükken zaten hep dışarıdaydım.
Ortaokulda babam nedense pek çıkmama izin vermezdi. Ben de asosyalleşmeye başlamıştım bilgisayar falan. Ara sıra büyük kuzenimin (keko) yanına giderdim. Sonrası işte mahalle ortamı. Liseye geçince daha iyi bir çevre buldum ve çok şükür şu anda iyiyim. Sadece hızlı zamanlardan kalan bir kaç huy hala devam ediyor. Ve şu an keko olmadığım halde insanlar hala öyle biliyor, e izi kaldı tabi.

Bunu yalnızca çözebilecek kişi sensin.

Sosyal fobi diye bir kavram yok bence, insanların kendisinin uydurduğunu düşünüyorum zira insan toplumda yaşayan bir varlıktır ve birbirine ihtiyaç duyar.

Günümüz gençliğinin sorununun internet ve bilgisayar başında aşırı bir derecede kendisini kontrol edemeden vakit geçirdiği için olduğunu düşünüyorum. Oyunlardaki sanal karakterler geçiçi süreliğine yalnızlık duygusunu unutturuyor, exit tuşuna basınca her şey eski haline dönünce hüsran yaşanıyor.

Dediğim gibi insan toplumsal bir varlıktır, herkesin kendi kafasında anlaşabileceği birileri mutlaka vardır.

İşlevsiz bir ilaç sürseler piyasaya. Bunun çözüm olacağına inandırsalar hastaları. Emin olun hepsi iyileşir. Çünkü ortada gerçek bir hastalık yok.

Sosyal fobi dediğiniz şey kişinin kendi kendisine yaptığı bir şey bence. Tek çözüm de sizin elinizde.

Geri
Yukarı