Sosyal için tavsiyeler

AquariusS

Kilopat
Kendimce olmasını istediğim ve düzeltilmesi gerektiğini düşündüğüm konular var,

1. Steam ve Origin hesabımda çok fazla ücretli oyun var. Battlefield 4, 5, 1 Rust, Valheim vb. oyunlar. Bu oyunları isteyenlerle paylaşmak istiyorum fakat yasak. Yok mu bir çaresi?
2. Yeni konu oluşturduğunuzda konunuz moderatör tarafından iptal edilse bile konu açmak için bekleme süresi veriliyor. Çok saçma değil mi? Konu iptal edildi ise yani konu açmadıysam neden bekleme süresi veriliyor?
3. Konu Dışı başlığı altında açılan bir konunun üzerinden 3 gün geçiyor, birisi 3 gün sonra 1 kere mesaj yazıldı diye 3 günlük konu sıralamada 1. sırada. Bu da çok saçma bence.
Yukarıda söylediklerim kendi fikirlerim katılıp katılmamak size kalmış. Ayrıca sizin farklı önerileriniz var mı?

1. Steam ve Origin hesabımda çok fazla ücretli oyun var. Battlefield 4, 5, 1 Rust, Valheim vb. oyunlar. Bu oyunları isteyenlerle paylaşmak istiyorum fakat yasak. Yok mu bir çaresi?

Hava atmak için mi? Aynı şekilde 2. Şey olmak zorunda. Konu kirliliği olmaması için yapılıyor.

Yasak olduğu nerede yazıyor?
2. Yeni konu oluşturduğunuzda konunuz moderatör tarafından iptal edilse bile konu açmak için bekleme süresi veriliyor. Çok saçma değil mi? Konu iptal edildi ise yani konu açmadıysam neden bekleme süresi veriliyor?
Spam önlemek içindir. Aynı konuyu açanlar hiç de azımsanacak kadar değil.
3. Konu Dışı başlığı altında açılan bir konunun üzerinden 3 gün geçiyor, birisi 3 gün sonra 1 kere mesaj yazıldı diye 3 günlük konu sıralamada 1. sırada. Bu da çok saçma bence.
Yeni konular ile yeni mesajlar arasındaki farkı öğrenmenizi tavsiye ederim.

Yukarıda söylediklerim kendi fikirlerim katılıp katılmamak size kalmış. Ayrıca sizin farklı önerileriniz var mı?
Neden saçma? Sebep nedir? "Yeni mesajlar" bölümü ayrı bir kısım, "yeni konular" bölümü ayrı bir kısımdır; bundan dolayı 3 gün önce açılan bir konunun, yeni açılan konuların ihtiyacı olan etkileşimin önüne geçmesi gibi bir durumun sadece 2-3 mesaj yazılarak yaşanması çok da söz konusu değil.

Öte yandan her Konu Dışı bölümüne açılan konu da "boy uzunluğunuz kaç?" gibisinden eften püften meselelerden ibaret olmuyor. Yeri geldiğinde insanlar, sosyal hayatta yaşadığı/genel olarak yaşanılan mağduriyeti, derdi, sıkıntıyı da konu açarak foruma taşıyor; önemli olduğunu düşündüğü gündelik hayata dair bir konuyu da foruma girip insanlarla tartışmak üzere konu açarak foruma taşıyor.

Yasak olduğu nerede yazıyor?
Böyle bir konu açmaya çalıştım kabul edilmedi.
Spam önlemek içindir. Aynı konuyu açanlar hiç de azımsanacak kadar değil.
Spawn olayında haklısın da benim demek istediğim açmak istediğim konu iptal edildi o zaman 1 saatlik bekleme süresi verilmesin. Ben eğer "iptal edilen konuyu tekrar açmak istersem" o zaman cezalandırılsın bu şekilde daha mantıklı. İptal edilen konum yüzünden 1 saat bekliyorum.
Neden saçma? Sebep nedir? "Yeni mesajlar" bölümü ayrı bir kısım, "yeni konular" bölümü ayrı bir kısımdır; bundan dolayı 3 gün önce açılan bir konunun, yeni açılan konuların ihtiyacı olan etkileşimin önüne geçmesi gibi bir durumun sadece 2-3 mesaj yazılarak yaşanması çok da söz konusu değil.

Öte yandan her Konu Dışı bölümüne açılan konu da "boy uzunluğunuz kaç?" gibisinden eften püften meselelerden ibaret olmuyor. Yeri geldiğinde insanlar, sosyal hayatta yaşadığı/genel olarak yaşanılan mağduriyeti, derdi, sıkıntıyı da konu açarak foruma taşıyor; önemli olduğunu düşündüğü gündelik hayata dair bir konuyu da foruma girip insanlarla tartışmak üzere konu açarak foruma taşıyor.
Yukarıda söylediklerim kendi fikirlerim katılıp katılmamak size kalmış.
Diye yazdım ama anlamamışsın sanırım. Sadece kendi fikirlerimi söylüyorum. Güzel savunma sistemi.
"Mesela gerçekten yurt dışına gitmek istiyor musunuz" konusu ayın 4 ünde oluşturulmuş karşıma çıkıp duruyor benim şikayetim bu.

Böyle bir konu açmaya çalıştım kabul edilmedi.
Konuyu düzgünce açtıysan en azından neden belirtilmeli. Raporlayıp sormalısın.
Başka konu açacakken de raporlayıp durumu izah etsen en kötü senin bir mesajın kopyalanarak yeni konu oluşturulur.
Tabii bunların çoğu moderatör inisiyatifine kalıyor.

Geri
Yukarı