Sosyal kurallarındaki tavsiyeler kısmına uymak şart mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Tekrar merhaba Sosyal moderasyonu. Yine kurallar hakkında sorularım olacaktı sizlere. 59 maddelik ana kurallar ve 10 maddelik Türkçe kurallarından sonra uymamızın istendiği 5 maddelik tavsiyeler kısmı mevcut. Sorum ise şudur: Tavsiyeler kısmına uymamız şart mıdır? Bu tavsiyeler, kurallarla eşit midir? Tavsiyelere uymaya çalışıyorum. Fakat bazı tavsiyeleri yapmadığım zamanlar olabiliyor.

Tavsiyeler dediğim kısım:
  • Herhangi bir ürüne veya konuya link vereceğiniz zaman, bu linki kelimeye vermeyecekseniz bir satır boşluk bırakarak verin. Bu, okunabilirliği arttıracaktır.
  • Yazılan rehberleri tane tane ve adım adım baştan sona okuduktan sonra uygulayın. Böylece rehbere başladığınızda eksik bir şey kalmaz.
  • Konuya yüklenen resimleri daima Tam Resim olarak ekleyin.
  • Ayrıca daha kapsamlı yazım kuralları ve örnekli açıklamalar için: En Genel Yazım Kuralları | Technopat Sosyal
  • Mesajınızda bir liste varsa bunu maddeleme özelliği ile maddeler haline getirdiğinizden emin olun: Technopat Sosyal Maddeleştirme Butonu
Bu konu başlığı altında ek bir sorum olacaktı: Technopat Sosyal'in sloganı nedir? Cevaplar için şimdiden teşekkürler, iyi Sosyaller.

Bağlantı verirken satır atlamak şart değil. Rehberler ile alakalı olan şey sadece tavsiye olduğundan uymanız iyi olur.

Konuya resimleri büyük olarak eklemelisiniz fakat bunun için uyarı verilmiyor.

Maddelemek de şart değil fakat bu özelliği kullanmanız okunabilirliği artırıp daha anlaşılır bir hale getirecektir.

Sitenin en altında yazan bu:

Teknoloji Tutkunu Technopat

Ben de emin değilim açıkçası. :)
Hocam konu kilitlenmeden bir sorum daha olacaktı. Cümle sonuna emoji koyunca noktaya gerek yok diye biliyorum. Hep söyleyecektim şimdi söyledim.

Böyle bir tavsiye veya bir kural var mıydı, yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Cümle sonuna emoji koyunca noktaya gerek yok diye biliyorum.

Burada emoji koyarsanız nokta koymaya gerek yok fakat soru işaretlerini koymalısınız.

Şahsen ben noktalama işaretini koyduktan sonra emoji koyuyorum. Örneğin:

Böyle yapmak çok çirkin duruyor:

Böyle yaparsanız da uyarı almazsınız:

Bu bir uyarı sebebi:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı