Sosyal medya hesaplarım çalınıyor

Mustea

Decapat
Daha fazla  
Bana hiçbir bildirim, mail veya kod tarzı şeyler gelmeden mail hesaplarıma eriştiklerini fark ettim. Steam hesabım çalındı, Twitch'den arkadaşlarıma sahte linkler atıldı birçok şey oluyor hepsi de beni buluyor. Hesaplarımın hiçbiri şu an normal bir durumda olmadığı için yeni 2 tane mail açıp bütün hesaplarımı oraya geçirmeyi ya da yeni hesaplar açmayı planlıyorum. 0'dan bir başlangıç gibi yani. Sizin bu konu hakkında önerileriniz, tavsiyelerin var mı? Çünkü hiçbir hesabım güvende değil diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınıza Kaspersky indirip taratmanızı öneririm hocam ayrıyeten yeni maile bağlayıp 2 aşamalı doğrulama kullanmakta fayda var.

Bana hiçbir bildirim, mail veya kod tarzı şeyler gelmeden mail hesaplarıma eriştiklerini fark ettim. Steam hesabım çalındı, Twitch'den arkadaşlarıma sahte linkler atıldı birçok şey oluyor hepsi de beni buluyor. Hesaplarımın hiçbiri şu an normal bir durumda olmadığı için yeni 2 tane mail açıp bütün hesaplarımı oraya geçirmeyi ya da yeni hesaplar açmayı planlıyorum. 0'dan bir başlangıç gibi yani. Sizin bu konu hakkında önerileriniz, tavsiyelerin var mı? Çünkü hiçbir hesabım güvende değil diyebilirim.
Hesaplara eristiginiz tüm cihazların internet erişimini kesin. Sadece tek bir cihazınız kalsin. Tercihen format atın veya Kaspersky Free + Malwarebytes Free ile taratın. Farklı şifreler + 2 faktörlü doğrulama ile yeni hesaplarınızı açın.

Şifrelerinizi uzun ve tahmin edilemez tutun. Bilgisayarınızda virüs olmadığından emin olmak için sık sık virüs taraması yapın.

1653425010791.png

Hocam kapersky ile tarama yaptım sonuç temiz.

Geri
Yukarı