Sosyal medya hesaplarına başka yerden giriş yapılıyor

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 3 hafta önce bilgisayara indirdiğim bir dosya yüzünden bilgisayarıma virüs bulaştı. Discord hesabımdan DM yoluyla YouTube video linki atıldı, Gmail hesaplarıma giriş denemesi yapıldı ve ayda yılda 1 kere girdiğim için şimdi de Facebook hesabımdan 2 hafta önce reklam talebinde bulunulduğunu görüyorum. Gmail ve Discord'u güvene aldım. Hatta keylogger yemiş olma ihtimalime karşı telefondan değiştirdim şifreleri. Bahsettiğim mecraların hepsinde şifrem aynıydı. Discord ve Gmail'in gittiği gün formatta attım PC'ye. Şu an Facebook reklamını nasıl kaldıracağımı arıyorum. Facebook benden kimlik fotoğrafımı istiyor doğrulama için. Hesabım kilitlenmiş faaliyetlerden dolayı.

Herhangi bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. 10 yıllık bilinçli bir PC kullanıcısıyım nasıl böyle bir tuzağa düştüm bende kendime şaşıyorum.

Facebook ile ilgili ekran görüntüsü.

1633525854084.png

Discord ile ilgili ekran görüntüsü (arkadaşım tarafından alınmış ekran görüntüsünü)

d2483b28-a0b8-4b01-bcd5-d69b8df6fab8.jpg

Gmail hesaplarım ile ilgili ekran görüntüleri.

1633526274220.png

1633526294050.png

1633526311598.png

Hesapların hepsinin şifresini değiştirdim ve 2 faktörlü doğrulamayı aktif etmeme rağmen bu uyarı gitmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı