Sosyal medyada anonim hesaptan küfür eden kişiye nasıl dava açılır?

Sorun cevaplanmış fakat ben bir şey eklemek istiyorum. Bence, engel atman yeterli. Küfrün boyutunu bilmiyorum ama ufak tefek küfür veya hakaretten karşı tarafın para veya hapis cezası alması özellikle çocuk veya henüz genç ise, kariyeri ve geleceği için olumsuz olabilir.

Sorun cevaplanmış fakat ben bir şey eklemek istiyorum. Bence, engel atman yeterli. Küfrün boyutunu bilmiyorum ama ufak tefek küfür veya hakaretten karşı tarafın para veya hapis cezası alması özellikle çocuk veya henüz genç ise, kariyeri ve geleceği için olumsuz olabilir.
Normalde küfürü umursamam ancak küfür eden şahıs şahsi düşüncelerim sebebiyle beni terörist olarak itham ettiği için peşine düşmeye karar verdim. Madem kanunları bu kadar takıyor, tanıştıralım bakalım. 🤷‍♂️

Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz günlerde Facebook'ta siyasi bir konu hakkında yorumlarımı paylaştım. Daha sonra başka bir kişi de cevap verdi ve bende geri cevap verince bana küfür ve hakaret etti. Anladığım kadarıyla bu şahsa dava açarsam çok rahat bir şekilde para kazanabiliyormuşum.

Ancak bu kişinin profil resmi falan yok. Profil resminde oyun karakteri var ve ismi de kendi ismi midir bilemem. Ben savcılığa gidip şikayetçi olduğum zaman bu kişi bulunup dava işlemleri başlatılabilir mi, bir fikriniz var mı?

Dava açarsanız rahatça tazminat alıp davayı kazanabilirsiniz.

Gelişmiş ülkelerde küfrün ifade özgürlüğü kapsamında olduğu doğru bir ifade değil. Birçok Avrupa ülkesinde birine küfür etmek illegal. IP konusunda verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Acaba bir kaynağınız var mı?

Ne alaka, anlamadım.

Ülkede sapıklar cirit atıyor diye legal hakkımı kullanmamalı mıyım?

Hocam ayrıca sadece Almanya'da ciddi bir cezası var Birleşik Krallık, ABD, İtalya, Fransa gibi ülkelerde ceza verilmiyor veya sicile işlemeyecek biçimde bir para cezası veriliyor.

Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz günlerde Facebook'ta siyasi bir konu hakkında yorumlarımı paylaştım. Daha sonra başka bir kişi de cevap verdi ve bende geri cevap verince bana küfür ve hakaret etti. Anladığım kadarıyla bu şahsa dava açarsam çok rahat bir şekilde para kazanabiliyormuşum.

Ancak bu kişinin profil resmi falan yok. Profil resminde oyun karakteri var ve ismi de kendi ismi midir bilemem. Ben savcılığa gidip şikayetçi olduğum zaman bu kişi bulunup dava işlemleri başlatılabilir mi, bir fikriniz var mı?

Başlatılabilir IP adresi bulunabiliyor o sistem ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı