Sosyal medyada edilen hakaret cezaya neden olur mu?

cxnnorx

Hectopat
Sosyal medyada bir tane aktroll ile tartışıyorken artık dayanamıyorum, gevşek ve aptal tabirlerini kullandım ceza yer miyim? Diyecek söz bulamayınca özür dilemezsen şikayet edeceğim dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal medyada bir tane aktroll ile tartışıyorken artık dayanamıyorum, gevşek ve aptal tabirlerini kullandım ceza yer miyim? Diyecek söz bulamayınca özür dilemezsen şikayet edeceğim dedi.
Cezaya sebep olabilir hocam. Tabii bunlar olur mu bilmiyorum ama hakaretin cezası var.

Ne kadar sinir bozucu olsalar da hakaret ve küfür etmemeye dikkat edin, dava açılabiliyor. Yerinde olsam ne olur ne olmaz hakaretleri silerdim.

Hakaret suçu 125. Maddesinde; “(1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Bıkmadınız kardeşim, gerçek hayatta görmeyeceğiniz bir insana ekran başından hakaret etmeyi nasılda kolay yapıyorsunuz ya, keşke gerçek hayatta hakaret etseniz? En azından kanıt olmaz ama Sanal alemde yaptığın her şeyin kaydı tutuluyor, karşıdaki kişi savcılığa bildirirse bu durumu IP adresinden bulunursun evine mahkeme kağıdı gelir, davalar onlar bunlar derken karşıdaki uzlaşmaya giderse maddi kaybın olur, kimseye hakaret etme küfür etme bir daha umarım uğraşmaz.

Geri
Yukarı