Sosyal Medyadan Küfür Edeni Şikayet Etmek

Hiç bir şey olmayacak demiş insanlar ama benim çevremde hem şikayet eden adam var hem de küfür ettiği için davalık olan adam var. İki olayda da küfür edenler ceza aldı diye biliyorum. Çok istiyorsan bir avukatla görüş derim ben.

Ha şahsen uğraşır mıyım? Uğraşmam...

Hiç bir şey olmayacak demiş insanlar ama benim çevremde hem şikayet eden adam var hem de küfür ettiği için davalık olan adam var. İki olayda da küfür edenler ceza aldı diye biliyorum. Çok istiyorsan bir avukatla görüş derim ben.

Ha şahsen uğraşır mıyım? Uğraşmam...
Hangi işsiz güçsüz insan uğraşır ki böyle birşeyle aga. Adam sövdü gidip dava açayım bare diyip uğraşacak insan yok.

Hakaret davaları genellikle bir şey çıkmaz hem eğer sana sövenin hesabında adamla ilgili bilgi bulunmazsa takipsizlik kararı çıkar, çok uğraşmanız gerekir bence boş yere uğraşmayın ciddi bir ceza da çok nadir alırlar.

Sende karşlığını ver o zaman. Bu kadar alıngan olmayın, sanal alemdeyiz. Millete Türkçe dersi vermeye kalkmayın bir daha. :)

Bi küfür için dava açılması bana göre çok saçma. Yüzlerce önemli dava tarih beklerken Türkiye'de insanların dilinde sakız gibi olan kelimeler ülkemizin savcısının,hakiminin zamanını çalmak oluyor bana göre. Ya sen de karşılık ver ya da engelle.

Hangi işsiz güçsüz insan uğraşır ki böyle birşeyle aga. Adam sövdü gidip dava açayım bare diyip uğraşacak insan yok.

Valla oldu :D Adam gitmiş Antalya'dan Ankara'daki arkadaşıma hakaret davası açtı. Sanırım para cezası yedi arkadaşım ama bilmiyorum. Bir de bir komşumuz dava açmış birine internetten hakaret edildiği için ama o olayı bilmiyorum tam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı