Sosyal Medyanın Kaldırılma Düşüncesi

Twitter'da bırakın bir tweet paylaşmayı, beğenmeye korkuyoruz. Çünkü korkutuluyoruz. Karşı görüş belirttiğimiz zaman hemen FETÖ'cü, vatan haini, ajan ilan ediyoruz.

Çünkü kutuplaştırıldık. En yakının bile seni vatan haini ilan edebiliyor.

Amaç, halkın uyanmaması. Başka bir şey değil. Amaç, halkın olan bitenleri görmesi engellenip malum medya gruplarıyla her şeyin güllük gülistanlık gibi gösterilmesi.

Netflix kaldırılsın diyen var. Ben televizyondaki aldatma, kafa kesme, taciz sahnelerini görmek zorunda değilim. Aylık 41 TL ödediğim hizmete kimse karışamaz.
Netflix, BluTV vb. ortamlar ücretli. Para ödüyorsun, izliyorsun. Neye para ödediğini de biliyorsun. Cinsellik varsa izleme kardeşim, çek üyeliğini. Çekmek istemiyor musun? Başka içeriklere yönel. Çocuğun mu izliyor? Çocuk modunu aç. Bu kadar basit.

YouTube gibi ortamlara gelecek olursak eğer aileler çocuklarına biraz bilinç kazandırsa bunları konuşmamıza hiç gerek kalmayacak. Ayrıca YouTube'ta da "Kısıtlı Mod" diye bir şey var.

Bence sadece dinen yanlış diye. Yani halkımız böyle düşünüyor. Madem dinen yanlış, halkımız hiç de sorgulamıyor din neden yasaklıyor diye. Dinen yanlış, bitti.

Ama hiç demiyorlar "Laiklik var, Türkiye Cumhuriyeti resmiyette Müslüman bir ülke değil, İslami bir ülke değil." diye. Çünkü Araplaştırılıyoruz. Karısına, çocuğuna tecavüz eden dizilere -üstelik her yaştaki kimsenin erişebileceği yerlerdeki yani televizyondaki dizilere- hiçbir engel yok; Netflix'e, BluTV'ye gelince "Vay efendim ahlak bozuyor, yasaklayalım." diyorlar.

Sosyal medya ise tepkisini gerçek anlamda duyurmak yerine saçma sapan capslerin tepki olabileceğini zannediyor.

Ben Netflix için aylık 41,99 TL para ödüyorum. Neye para ödediğimi de biliyorum. Köhne zihniyetli diziler önüme bedava sunulduğu hâlde izlemiyorum.

Hükümeti övmek için hesap mı açtın, bre cahil? Seni 3 hayırla İran'a uğurluyoruz.

Siteyi ara ara takip ederim. Üyelik o güneymiş. Cahilliğe gelince. 2 üniversite mezunuyum. Bilgisayar işletmeniyim. Ayrıca bilgisayar dükkanım var. PC konusunda buradaki çoğu kişiyi cebimden çıkartırım. Siz mesaj sayısı çok olunca insan cahillikten mi kurtuluyor sanıyorsunuz anlamadım?

Yeni konular

Geri
Yukarı