Sosyal Paylaşım Sitesi için PHP mi, HTML mi?

MtnByk sırayla hangilerini öğrenmem gerketiğini söylersen sevinirim o bana yeterli olur. :):)
Benim kendi sıralamam HTML,PHP,CSS,JS,jQuery yanlışsa düzeltirmisin.

Senin sıralaman yanlış.

İlk önce HTML öğrenmen lazım HTML in şekilli adam akıllı gözükmesi için beraberinde CSS öğrenmen gerekir.
HTML bilmezsen PHP fazla bir işine yaramaz.

1) HTML ve CSS
2) PHP
3) jS
4) jQuery
jS ve jQuery öğrenmek zorunda değilsin.
Sitenin tasarımını yaparken HTML ve CSS kullanacaksın ardından script kodlarken PHP kullanacaksın ayrıca üyelik vs. site güvenliği için PHP kullanacaksın.

jS ve jQuery en sona ihtiyacın belki olur.

HTML,CSS eğer uğraşırsan 2 hafta kadar kısa sürede hızlıca aklına yazılır fakat PHP biraz karışık onu bende tam öğrenebilmiş değilim. 1-2 aydır uğraşıyorum :)

Vallahi ben bu üçünüde okul başlayana kadar öğrenmek istiyorum bakıcaz artık :).Öğrendikten sonra kodlamayı bilen kişilerle bir sosyal paylaşım sitesi kurmayı planlıyorum fakat çevremde bu konudan anlayan yok.Sen nedersin :rolleyes::rolleyes:

Facebook, twitter, instagram varken sana bana ekmek çıkmaz. Fakat PHP öğrenerek istediğin her şeyi yapabilirsin.
Bir forum scripti veya blog scripti yazarsın geliştirirsin. İnternette takip edeceğin bir çok yer var. Fikir alabilirsin oralardan

html/css programlama dili değildir. 1 hafta bilemedin 2 haftada öğrenirsin. html/css tasarım kısmıdır.
Dreamveaver ile hiç kod yazmadan tasarım yapabilirsin.
Photoshop ile çizip dreamveaver'e aktarabilirsin(psd to css)

Programlaması için php,asp,asp.net vb. bir dil öğrenmelisin.Tabi bu dillerde yeterli değil javascript,ajax vs de öğrenmelisin

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı