Çözüldü Sosyal'de Brave, Chrome olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nic0las

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Barış Akarsu dinliyor <3
Daha fazla  
Meslek
Sıradan Biri
Arkadaşlar soru basit. Brave kullanmaya başladım lakin Sosyal'de hala Chrome olarak gözüküyor. Anlamadım bir türlü.

1617888394857.png

Kendimi düzeliyor, yoksa biz elle mi değiştiriyoruz?

Çözüm
Sosyal, tarayıcıyı tespit etmek için user agent kullanıyor. Brave, kendine ait bir user agent kullanmıyor ve kullandığı user agent yüzden Chrome olarak algılanıyor. Sizin yapacağınız bir şey yok.

Denemek isterseniz:

Doğrudan bir alakası var, yukarıda bahsettiğim hiyerarşi ile alakalı.
Mesaj ilk okunduğunda Chromium tabanlı olduğu için Chrome gözüküyor gibi anlaşılıyor. Bir şey sırf Chromium tabanlı diye orada Chrome gözükmez yani. Edge de Chromium tabanlı ama Chrome gözükmüyor çünkü Brave'in aksine user agent ayarlamışlar. Brave, kolayca tespit edilmemek ve sitelerle uyumu daha kolay sağlamak adına varsayılan bir user agent kullanıyor. Brave'i tespit etmenin bir yolu var ama kullanılan eklenti, bunu tercih etmemiş.

As a general policy, we don't want the user-agent string to make Brave users much more distinctive. Our general ballpark plan is to switch to a Brave UA when users on that platform will have an anonymity set of about a million.

Mesaj ilk okunduğunda Chromium tabanlı olduğu için Chrome gözüküyor gibi anlaşılıyor.
Anladım ben sizi, yanlış bilgilendirme olmadığını iddia etmiyorum. Mesajımda belirttim zaten.
User-agent ve "hiyerarşisini" bilmeyenlerin tarafından bakılacak olursa bir bakımdan öyle oluyor👍

• Beğen
İfadeler: Tim
Anladım ben sizi, yanlış bilgilendirme olmadığını iddia etmiyorum. Mesajımda belirttim zaten.
Tabii ki bunun dışında Chromium olduğu için Chromium belirtiliyor. Gidip de oraya rastgele bir şey yazmaya çalışsalar siteler uyumsuz olurdu. O açıdan doğruluk var ama asıl neden değil. Edge bile Chromium sürümünü belirtmeye devam ediyor çünkü uyumluluk açısından önemli. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı