Çözüldü Sosyal'de Brave, Chrome olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nic0las

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Barış Akarsu dinliyor <3
Daha fazla  
Meslek
Sıradan Biri
Arkadaşlar soru basit. Brave kullanmaya başladım lakin Sosyal'de hala Chrome olarak gözüküyor. Anlamadım bir türlü.

1617888394857.png

Kendimi düzeliyor, yoksa biz elle mi değiştiriyoruz?

Çözüm
Sosyal, tarayıcıyı tespit etmek için user agent kullanıyor. Brave, kendine ait bir user agent kullanmıyor ve kullandığı user agent yüzden Chrome olarak algılanıyor. Sizin yapacağınız bir şey yok.

Denemek isterseniz:

Sosyal, tarayıcıyı tespit etmek için user agent kullanıyor. Brave, kendine ait bir user agent kullanmıyor ve kullandığı user agent yüzden Chrome olarak algılanıyor. Sizin yapacağınız bir şey yok.

Denemek isterseniz:

Tamam teşekkürler böyle devam o zaman.

• Beğen
İfadeler: Tim
Bu mesajda bir yanlış bilgilendirme yok. Kendine ait user-agent'a sahip olmadığı ve Chromium tabanlı olduğu için varsayılan olarak "Chrome" ikonu gözüküyor.

Chromium tabanlı olduğu için görünmüyor demiş fakat Edge de Chromium tabanlı fakat görünüyor.

Raporumun reddedilme sebebi:

"Maalesef raporunuz reddedildi: Konu Mesajı 'Sosyal'de Brave, Chrome olarak gözüküyor'"

Tamam ben daha tartışmayacağım pek de bir önemi yok zaten hala mesaj yazabiliyorum ya benim için önemli olan kısım o :D. Ama ortada hala bir haksızlık olduğunu düşündüğümü de söyleyeyim.

Bu mesajda bir yanlış bilgilendirme yok.
Edge de Chromium tabanlı ama Sosyal üzerinde Edge olarak gözüküyor çünkü user agent içerisinde gerekli bilgi var. Brave isteyerek bunu koymadığı için Chrome olarak algılanıyor. Bir şeyin Chromium tabanlı olmasının bunun ile alakası yok. Farklı bir şey olarak da ayarlanabilirdi ama o zaman sitelerle uyumsuzluk olabilirdi. Hatta Firefox kullanıp bu mesajımı Windows 2000 ve Internet Explorer 7 üzerinden gönderilmiş gibi gösteriyorum şu an. Internet Explorer tabanlı tarayıcı mı kullanıyor oluyorum? Hayır.

Edge için örnek:
Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/89.0.4389.114 Safari/537.36 Edg/89.0.774.68
Firefox için örnek:
Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:87.0) Gecko/20100101 Firefox/87.0

Bir şey eksik olunca yanlış oluyor işte.
User-agent ve "hiyerarşisini" bilmeyenlerin tarafından bakılacak olursa bir bakımdan öyle oluyor👍

Bir şeyin Chromium tabanlı olmasının bunun ile alakası yok.
Doğrudan bir alakası var, yukarıda bahsettiğim hiyerarşi ile alakalı. Kendine ait user-agent'e sahip olmayan her tarayıcı, tabanını oluşturan tarayıcı olarak gözüküyor. O mesajın yanlış bilgilendirme olarak işaretlenmesi bu sebeple biraz aşırı olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı