Sosyal'de Neden Kısa İletiler Yazılıyor?

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Son zamanlar dikkatimi cekti, öyle uzun uzadiya ya da büyük cümleler kurulmuyor yorum ve konularda.
Neden kisa ve ayrintisiz iletiler yaziliyor genelde, bir yorumu olan var mi?

Benim bir fikrim var ama, bakalim sizden gelen yorumlar isiginda aciklayacagim.

Sevgiler. :)

Aynı soruları duymaktan-aynı konuları okumaktan sıkılmış olabilir insanlar :)

Gerçi bazı insanların konulara attığı mesajlar tuhaf gerçekten, sanki zorla Technopat'ta tutuyorlarmış gibi. İstemediği işte istemeye istemeye çalışan eleman gibi.

Konudan konuya göre değişiyor benim uzun veya kısa yazılarım. "İmkansıza aşık oldum" isimli konuda döktürdüm fakat şimdi bu konuya ne yazayım ? :)

Kendimden yola çıkarak: Nedendir bilmem, artık eskisi gibi uzun ve ayrıntılı konular beni sarmıyor. Özerime bir ağırlık çöküyor, biran evvel bitsin diye özet moduna alıyorum kendimi.
Oysa daha önce uzun ve ayrıntılı konuları bazen 2-3 defa tekrar tekrar közden geçirirdim.
Bence bunun farkındalar da kısa tutmaya çalışıyorlar :esne:

Önceden bayağı aktif olarak kullanıp, elimden geldiğince detaylı cevap veriyordum bilgi sahibi olduğum konulara. Hatta Sosyal'de bir süre moderatörlük de yaptım çok istekli ve hevesli bir şekilde. Ancak son zamanlarda Sosyal'in eskiye göre kalitesinin düştüğünü düşünüyorum, ayrıca bir süre sonra eskisi gibi heyecan da vermiyor konuları cevaplamak. Sürekli aynı tarzda sorular geliyor ve bu durum bir süre sonra sıkıcı olmaya başlıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı