Sosyal'de Rap Müzik Dinleyen Var mı?

Tupac ve Eminem'i yabancı olarak seviyorum ve dinliyorum. Tupac'ın toplumsal mesajları, hayat hakkındaki görüşleri ve gelecek tehlikeler ile ilgili mesajları ve bide bunu rap ile anlatması ortaya harika şeyler çıkarıyor. Eee tabi arada bir duygusallık da gerekli bunun içinde Eminem dinliyorum.

Türkçe Rap de de çok kaliteli rapçiler var. Mesela No.1 çok ağır bir rapi var ve sözleri anlamak için cidden düşünüyorsun. Sonra Joker ( gerçi Joker'in son zamanlarda ki tutumu beni uzaklaştırdı birazcık.) Allame , Sansar Salvo , Defkhan , Cegıd vs vs saymakla bitmez hepsinden bir duman alıyorum. Ha bide bana göre en iyi oldschoollardan biri Tahribad-ı İsyan bu gruba bir bakın derim.

Her tarzda müzik dinleyen birisiyim. Eminem'den Sagopa Kajmer'e, Nicki Minaj'tan Ceza'ya kadar her rapciyi dinliyorum. Tabi ki Asi tarzında isyan eden müzikleri dinlemiyorum.

Worldwide Choppers gibi bir şarkıda yer alan Ceza'dan gurur duymak lazım şimdi. Yerli rapcilerimizden pek umut vaat etmeyen arkadaşlar varsa Yener çevik, Saian, Patron, Tahribad-ı İsyan, Ados, Contra, Allame gibi sanatçılarımızı bir kere dinlese yeter gibi sanki :)

3 senedir dinliyorum ve yapıyorum. Aynı zamanda işin prodüksiyon kısmıyla da ilgileniyorum, şu sıralar ücretsiz isteyenlere mix yapıyorum.. Bence Türkçe Rap artık çok büyük kitlelere hitap ediyor, Dünya piyasasıyla yarışacak düzeyde ancak yarışamamasının sebebi, Türk halkının rap müzik hakkında tutumu, ergen müziği,çok küfürlü, hiç bişey anlatmıyor falan demek yerine kulakla dinleyip, rape biraz daha anlayışlı olsa, pop müzik sektörü eriyip gider ve Türkçe Rap öne çıkar.

Tupac, Dr. DRE, Snoop Dogg, Kanye West, Eminem ve tabii ki Big Sean, my nigga. Ayrıca Fort Minor falan da dinliyorum arada sırada, Türkçe olarak da sadece Contra severim, onun da tarzı hoşuma gidiyor :D

Hiç bişey anlatmıyor falan demek yerine kulakla dinleyip, rape biraz daha anlayışlı olsa, pop müzik sektörü eriyip gider ve Türkçe Rap öne çıkar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:D

Bu arada bence rap'de beat çok önemli. Bkz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Amiral gemisi 2 rap bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı