Sosyal'de yeniyseniz bunlara dikkat edin

16) Uzun paylaşımlar yapacaksanız paragraflara bölün, her halükarda net olun.
17) Cevabını bilmediğiniz konuyu es geçin, emin olduğunuzda yorum yapın.
18) Lütfen saçım sakalım uzar mı konuları açmayın, biz ne bilelim be kardeşim...

Ekleme: 12, 13, 14'ü atladık. :)
12,13 ve 14'ü @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE arkadaşımız yazmıştı siz belki göz ardı etmişsinizdir kendisini.

Dosya Ekleri

• IMG_20220613_181550.jpg
    IMG_20220613_181550.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 36
Herhangi bir şey yazarken büyük ve küçük harfe dikkat edin çünkü burada moderatörler bunu düzeltmek ile uğraşmazlar direkt yazım kurallarına uymayan mesaj diyerek ceza verirler.
Bu kural kadar saçma bir kural yok, cümle anlamı bozuluyor mu? hayır! ama ben cümle sonuna nokta koymadım soru işareti koymadım diye günlük ceza yiyorum.

Konu açarken konuyu upuzun açıklamak yerine kısaca açıklamaya özen gösterin çünkü kimse oturup dakikalarca yazdığınız şeyi okumakla uğraşmayacaktır. Mesela ben konuyu açınca uzunluğunu görüp kapatıyorum.
Buna katılmıyorum. Mavi Ekran konularında detaya çok fazla ihtiyaç oluyor. Adama yardımcı olup, çeşitli testler aracılığıyla sorunun kaynağını öğrenmeye çalışıyorum. Adam 3-4 sayfa sonra gelip sorun BIOS'tan şu şu ayarı açınca başladı diyor. Halbuki konu içeriğinde belirtmiş olsa sorun çok daha kısa sürede çözülecek.

Fazla spesifik bir örnekte değil aslında. Teknik Destek konularının çoğu böyle.

"Masaüstünüz nasıl" ve "Tuttu Tutmadı oynayalım" gibi konuları açmayın.
Neden? Rahatsız oluyorsanız konuya girmeyebilir/göz ardı edebilirsiniz. "Tuttu Tutmadı", "Üsttekinin profilini yorumla" gibi konular bana kalırsa forumdaki etkileşimi arttıran, güzel konular.

"Masaüstünüz nasıl?", "Odanız nasıl", "Kasanızı paylaşın" minvalinde konular ise hem yukarıdaki gibi etkileşimi arttıyor, hem de insanlar fikir sahibi oluyor.

Ya da şu an ne dinliyorsun gibi.
Üstte yazdıklarımın aynısı geçerli. Belki yeni müzik türleri keşfetmek istiyor? Neden yargılama ihtiyacı duyuyorsunuz ki bu tarz konuları?

Bu kural kadar saçma bir kural yok, cümle anlamı bozuluyor mu? hayır! ama ben cümle sonuna nokta koymadım soru işareti koymadım diye günlük ceza yiyorum.
Tek yapmanız gereken şey kendi dilinizi doğru kullanmak. Bunu neden yapmak istemiyor veya saçma buluyorsunuz ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı