Sosyal'de yeniyseniz bunlara dikkat edin

Buna katılmıyorum. Mavi Ekran konularında detaya çok fazla ihtiyaç oluyor. Adama yardımcı olup, çeşitli testler aracılığıyla sorunun kaynağını öğrenmeye çalışıyorum. Adam 3-4 sayfa sonra gelip sorun BIOS'tan şu şu ayarı açınca başladı diyor. Halbuki konu içeriğinde belirtmiş olsa sorun çok daha kısa sürede çözülecek.

Fazla spesifik bir örnekte değil aslında. Teknik Destek konularının çoğu böyle.

Neden? Rahatsız oluyorsanız konuya girmeyebilir/göz ardı edebilirsiniz. "Tuttu Tutmadı", "Üsttekinin profilini yorumla" gibi konular bana kalırsa forumdaki etkileşimi arttıran, güzel konular.

"Masaüstünüz nasıl?", "Odanız nasıl", "Kasanızı paylaşın" minvalinde konular ise hem yukarıdaki gibi etkileşimi arttıyor, hem de insanlar fikir sahibi oluyor.

Üstte yazdıklarımın aynısı geçerli. Belki yeni müzik türleri keşfetmek istiyor? Neden yargılama ihtiyacı duyuyorsunuz ki bu tarz konuları?

Tek yapmanız gereken şey kendi dilinizi doğru kullanmak. Bunu neden yapmak istemiyor veya saçma buluyorsunuz ki?

:D peki Hocam.

Tek yapmanız gereken şey kendi dilinizi doğru kullanmak. Bunu neden yapmak istemiyor veya saçma buluyorsunuz ki?
Bunun doğru yazmakla hiç bir alakası yok, cümle sonuna soru işareti koysam ne koymasam ne bazen dalgınlık oluyor unutuyoruz karşımda maymun yok sorunun soru olduğunu anlayabilir ama ya sonuc? 1 günlük ceza.

3. maddeye tamamen katılıyorum. Dün Sırf Call of Duty Modern Warfare 2'nin grafiklerini övdüğüm için benim güzel grafikli oyun oynamadığımı, oynasam da 720p'de oynadığımı iddia eden bir aptal vardı, arkadaşımla baya gülmüştük.

@reinsy
1-) 1 günlük ceza almanız için aynı hatayı 10 kere yapmanız gerek. Ondan az aynı hatayı yapınca 1 saatlik ceza alıyorsunuz. 10 defa noktalama işareti hatası yapıyor iseniz bu sizin suçunuz.
2-) Kendi dilinizin yazım kurallarına hakim değil iseniz bu Technopat'ın değil sizin sorununuz.
3-) Şikayet etmek yerine bu forum sayesinde yazım kurallarını öğrenmeniz daha iyi olmaz mı? Hem size de faydası olur. 🙂

Bunun doğru yazmakla hiç bir alakası yok, cümle sonuna soru işareti koysam ne koymasam ne bazen dalgınlık oluyor unutuyoruz karşımda maymun yok sorunun soru olduğunu anlayabilir ama ya sonuc? 1 günlük ceza.
Anlatım bozukluğu yaşanıyor en basitinden. Bir cümleyi barzonun teki yazı yazmayı bilmiyor diye anlamak için tekrar okumak zorunda kalıyorum.

Size hiç ilkokulda "Adam ol baban gibi eşşek olma" örneğini vermediler mi?

Ayrıca bende birden fazla kez yazım yanlışı yaptım fakat hiç 1 günlük ceza aldığım hatırlamıyorum. Muhtemelen bu kuralı çok fazla ihlal ettiğiniz için 1 gün ceza alıyorsunuz.

Yazım kuralları ile ilgili ceza sürelerini aşağıda paylaştım. Eğer dediğiniz gibi 1 günlük ceza aldıysanız, aşağıdaki sebeplerle ilgili 10 adet uyarı almışsınız demek oluyor. 10 Uyarı sizce de yeterli değil mi? Hem de yaptığınız hata ile ilgili yanlış, kuralda belirtilmiş olmasına rağmen.

1655145158872.png

Anlatım bozukluğu yaşanıyor en basitinden. Bir cümleyi barzonun teki yazı yazmayı bilmiyor diye anlamak için tekrar okumak zorunda kalıyorum.

Size hiç ilkokulda "Adam ol baban gibi eşşek olma" örneğini vermediler mi?

Ayrıca bende birden fazla kez yazım yanlışı yaptım fakat hiç 1 günlük ceza aldığım hatırlamıyorum. Muhtemelen bu kuralı çok fazla ihlal ettiğiniz için 1 gün ceza alıyorsunuz.

Yazım kuralları ile ilgili ceza sürelerini aşağıda paylaştım. Eğer dediğiniz gibi 1 günlük ceza aldıysanız, aşağıdaki sebeplerle ilgili 10 adet uyarı almışsınız demek oluyor. 10 Uyarı sizce de yeterli değil mi? Hem de yaptığınız hata ile ilgili yanlış, kuralda belirtilmiş olmasına rağmen.

Eki Görüntüle 1418724
A
Oo iyi benim az kalmış aylık yememe.

Geri
Yukarı