Sosyal'in Kalitesinin Düşmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Özellikle yeni gelen üyelerin Sosyal'in kalitesini çok ciddi anlamda düşürdüğünü gözlemledim. Türkçe kurallarına uymadıklarını ve uygunsuz üslup kullandıklarını gözlemliyorum. Tavsiye olarak Sosyal'in eskisi gibi katı uyarı(Uyarı verirken esneklik yapılmaması vs.) politikasına dönmesini veya Sosyal'e yeni üye olanların kuralları daha fazla görmesini sağlayacak adım atılması taraftarıyım. Bazı kişiler ise yanlış veya eksik bilgi vermekte ve bunun yanı sıra tartışmalarda saygı çerçevesinin çok dışına çıkıldığını farkettim. O kadar fazla var ki Raporlasam dahi defalarca gördüğümden sürekli zaman sınırına takılıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bir düzenleme gerekli mi?

Bir yerde çoğunluk ne kadar artarsa düzen o kadar bozulur. Bu sadece Sosyal için geçerli değil, her şeyde var.

Bazı arkadaşlar her konu içerisine din, siyaset karıştırıyor.

Bu artışın sebebi biraz da pandemi süreci ve eve tıkılıp kalmak olduğunu düşünüyorum, olaylar normale döner diye ben de umuyorum.

Son düzenleme:
Bir süre sonra eski haline döneceğini düşünüyorum.
Bana pek öyle gelmiyor. Umarım dediğiniz gibi olur.
Bir yerde çoğunluk ne kadar artarsa düzen o kadar bozulur. Bu sadece Sosyal için geçerli değil, her şeyde var.
Üyeler de kuralları okumayıp direkt olarak "Haksız ceza" adı altında konu açıyor :D Bir de bu arkadaşlar var.

Bazı arkadaşlar her konu içerisine din, siyaset karıştırıyor.
Eskiden çok katı bir politika izleniyordu. Kullanıcıları biraz zorlasa da Sosyal'in genel kalitesini üst düzeyde tutuyordu. Şahsen bu katı politikanın işlenmesini ve hiçbir kullanıcı üstünde hiçbir insiyatif kullanılmamasını çok isterim.

Türkçe kuralları ile ilgili benim gördüğüm kadarıyla pek bir sorun yok. Arada sırada hata yapanları görüyorum ama ben daha raporlayamadan moderatör tarafından düzeltildiği oluyor.

Bence yeni üyelerin yarattığı en büyük sıkıntı yıllar önce açılmış ve devam etmesi için bir sebep bulunmayan konuları hortlatmaları. Onlar da burada vakit geçire geçire bu tarz sorunların üstünden gelecektir zaten.

Bazı tartışmacı tipler dışında günlük gördüğüm üyeler gayet iyi bence.

Bana pek öyle gelmiyor. Umarım dediğiniz gibi olur.
Burada vakit geçirdikçe birileri ortama uyum sağlıyor. Yarım sene sürebilir ama bu kaliteyi düşürüyor dedikleriniz ortama ayak sağlayacak ve yeni birileri gelecek. Benim fikrim bu.
Modlar sanırım saçma konu dışı konuları onaylamamaya başladı zaten. İyi geldi Sosyal'e.
Ve de kara listeyi efektif kullanmak lazım:)

Özellikle yeni gelen üyelerin Sosyal'in kalitesini çok ciddi anlamda düşürdüğünü gözlemledim. Türkçe kurallarına uymadıklarını ve uygunsuz üslup kullandıklarını gözlemliyorum. Tavsiye olarak Sosyal'in eskisi gibi katı uyarı(Uyarı verirken esneklik yapılmaması vs.) politikasına dönmesini veya Sosyal'e yeni üye olanların kuralları daha fazla görmesini sağlayacak adım atılması taraftarıyım. Bazı kişiler ise yanlış veya eksik bilgi vermekte ve bunun yanı sıra tartışmalarda saygı çerçevesinin çok dışına çıkıldığını farkettim. O kadar fazla var ki Raporlasam dahi defalarca gördüğümden sürekli zaman sınırına takılıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bir düzenleme gerekli mi?
Bence yeni gelenler konu ve blog açamasın sadece yorum yazsın. Böylesi daha iyi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı