Sosyal'in köklü üyelerinden "Boncuğu" kaybettik :(

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Senelerdir omzumda taşıdığım, besleyip büyüttüğüm, pisliğini temizlediğim bir dostumdu.
Öyle ki çoğu arkadaşımdan da önce gelirdi benim için :) Sevgi kavramının santimetre kare ile ölçülemeyeceğinin kanıtı falandı herhalde :)
Az önce kapattı gözlerini, son nefesinde de yalnız bırakmadım zaten, yanağımın dibindeydi.
Böyle biraz duygu yüklü konuşuyorum farkındayım ancak çok başka bir şey kuş sevgisi.

Anlatılabilecek bir sevgi değil, nasıl ki biri en yakın arkadaşını kaybettiğinde üzüntü duyar al onu 2 katı ile çarp diyeyim. Hayatını özgürce, istediği gibi yaşatmış olsak da ölürken ki o güçsüz halini görmek derinden yaralıyor adamı :(

Böyle bir yalnızlık oluyor odanda, sevgilinin veya ailenin falan kapatamadığı :D Hayvan sevgisi çok farklı arkadaşlar. Arkadaşın ölüyor, 1,5metre kare yer kaplayan adama üzülemiyorsun ancak bu hayvan ölünce 4cm kare yer kapladığı halde kahroluyorsun :D Her defasında hatırlatıyorlar sana ölümü.

11011266_754199137991677_5260242756648717991_n.jpg

WqbDSwT.jpg

Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın. Saksıya gömmediniz umarım.
Bahçemize gömüyoruz biz :) 10'a yakın kuş var bahçemizde. Küçükken de ağlıyorduk bunlar ölünce, büyüdük hala daha tutamıyor insan kendini :(

Kış uykusuna yatan kaplumbağayı oldu sanıp çöpe atmıştık da ondan sordum. Muhabbet kuşumu da başkasına vermek zorunda kalmıştık.

Ben de 7 tane muhabbet kuşu kaybettim hatta öldüklerinde ağladığımı bilirim.
Senin gibi besleyip büyütmemiş insanlar abartıyoruz falan sanır belki ancak dediğim gibi, kedi - köpek - kuş besleyen adamın değer verme anlayışı çok farklı oluyor. O minnacık hayvana verdiğin değer çok farklı oluyor. Kaybetmenin verdiği hissizlik de bir o kadar ayrı, hayat kavramını sorgulatıyor adama :)

Canım ya :( Geçmiş olsun Gökhan abi. Evcil hayvanını kaybetmek (ölmesi) çok kötü bir şey gerçekten...
Çok sağol kardeşim, yeni bir kuşla kaldığım yerden devam ederim artık. Bu kuşu sahiplenerek almıştık, eski sahibinden 86 kat iyi bakıldı. Yine sahiplenerek alacağım, hayvanın ticareti olur ancak bu rafta sergileyebileceğin bir obje değildir.

Benim yüzümden arkadaşımın kedisi muhabbet kuşlarını yemişti, şu an vicdan azabı çekiyorum, başta boncuk olmak üzere bütün kuşlardan özür diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı