İnceleme Soundpeats Air3 kulaklık ile 3 ay deneyimim

• Konuyu başlatan esq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 117
  • Görüntüleme 26B
İyi akşamlar dostlar. Bugün 3 aydır kullandığım AirPods alternatifi olan Soundpeats Air3 kulaklığının artılarını ve eksi yönlerini anlatacağım. Günlük ortalama 3 saat kullandığım kulaklığın artıları;
+ Ses seviyesi gerektiğinden yüksek.
+ Basslar ve tizler gayet bu fiyata yeterli.
+ Kutu aşırı hafif ve aşırı küçük büyük kutular gibi cebe zor sokma ve ağır bir tarafı yok. Gayet küçük ve taşınabilir.
+ İçinde Qualcomm QC3040 yonga seti olan kulaklık, bağlantı seviyesi olarak gayet çok iyi. 8-9 metre öteden ses kesilmeden dinleyebiliyorum.
+ İçinde size iyi bir ses deneyimi yaşatacak olan Qualcomm aptX Adaptive özelliği var. Ayrıca mikrofon gürültü engelleyici olarak CVC 8.0 özelliğine sahip. (Her telefonda bu özellik yok)
+ Bu ses deneyimi, 14.2mm ses sürücüleri ile daha da deneyimi arttırıyor.
+ Kulağınızdan çıkardığınızda video/müzik otomatik olarak duruyor. Gayet güzel bir sensör var.
+ Dokunmatikler logonun üzerinde ve gayet dokunma hassasiyeti iyi.
+ Yakınlık, duraklatma sensörü var dediğim gibi.
+ Kulaklık şarjları 80-90 ses seviyelerinde 4 saat gidiyor
+ IPX5 sertifikasına sahip. Ama bu özellik var diye suyun altına sokmayın. Bu sertifikalar sizin kulaklığınızın kesinlikle su geçirmediğini garantilemez.
+ 4 Mikrofonlu.
Eksileri;
- Kulaklığı düzeltirken dokunmatik sürekli dokunabiliyorsunuz.
- Kulaklık kutusunun malzeme kalitesi kötü. Üstelik menteşesi berbat. Bu özellik Air3 Deluxe modeli ile düzeltildi.
- Mikrofona aşırı önem veriyorsanız mikrofon sınıfta kalıyor. CVC 8.0 olmasına rağmen kalabalık ortamda iyi performans vermiyor.
- Bazen kulaklığa bağlanmıyor. Ancak kutuya geri koyup açınca bu sorun düzeliyor. Olmazsa resetleyin.
- Kutu çok toz topluyor. Sürekli temizlemeniz gerek.
- Full ses kulağınıza zarar verebilir. (Ses çok iyi ama kulak sağlığınız için eksi yönlere koyuyorum)

Ve arkadaşlar. Bu fiyata alınacak en iyi kulaklıklardan biri. Ama resmi garantisi yok.

Hızlı şarj adaptörüyle şarj etmenizi tavsiye etmem. 5V 1a destekleyen adaptör ile şarj edin. Dip ses sorunu evet 1 saniye oluyor. Sonra kesiliyor hemen. Kutuyu kontrol edin. Hasar varsa tutanak tutturup geri yollayın kargocunun yanında. Kulaklığı temiz tutun ses azalması yaşamamak için.

Aşırı bass içeren müziklerde son ses dinlemeyin kulaklığın bass seviyesi çok güçlü ve ses seviyesi yüksek olduğundan kulak sağlığınızı koruyun.

Sağ olun hocam, zaten yüksek sesli müzik dinleyen biri değilim. Kulaklık geldiğinde 1-2 cümle ile kulaklıkta beğenip beğenmediğim noktaları söyleyeceğim.

Hocam ürün 2-3 saat önce elime geçti. Yaklaşık 30dk kullandım, şimdilik memnunum. Birkaç şey beni rahatsız etti bunlar olmasa sıfır sıkıntı olurdu. Birincisi, kulaklık sanki kulaktan düşecekmiş hissi veriyor fakat kafamı sallasam da düşmüyor. İkincisi, normal olarak silikonsuz kulaklık olduğu için %50 sesi geçince dışarıya belli belirsiz çok az da olsa ses veriyor. Sessiz ortamlarda kulaklığı takarken dışarıya ses vermemesi için ya da dışardaki sesleri duymamak için şunu almayı düşünüyorum https://www.hepsiburada.com/esf-app...ancasi-kulaklik-tutucu-siyah-p-HBCV00000S93GE

Edit: Hocam aklıma geldi bir de şunu sormak istiyorum. Müzik dinlerken kulaklığı kulağınızdan çıkardığınız an müzik duruyor mu? Yoksa çıkardıktan 1-2 sn bekledikten sonra mı duruyor?

Hocam ürün 2-3 saat önce elime geçti. Yaklaşık 30dk kullandım, şimdilik memnunum. Birkaç şey beni rahatsız etti bunlar olmasa sıfır sıkıntı olurdu. Birincisi, kulaklık sanki kulaktan düşecekmiş hissi veriyor fakat kafamı sallasam da düşmüyor. İkincisi, normal olarak silikonsuz kulaklık olduğu için %50 sesi geçince dışarıya belli belirsiz çok az da olsa ses veriyor. Sessiz ortamlarda kulaklığı takarken dışarıya ses vermemesi için ya da dışardaki sesleri duymamak için şunu almayı düşünüyorum https://www.hepsiburada.com/esf-app...ancasi-kulaklik-tutucu-siyah-p-HBCV00000S93GE

Edit: Hocam aklıma geldi bir de şunu sormak istiyorum. Müzik dinlerken kulaklığı kulağınızdan çıkardığınız an müzik duruyor mu? Yoksa çıkardıktan 1-2 sn bekledikten sonra mı duruyor?

Silikonsuz için gayet normal. Müzik kulaklıktan çıktığı an anında duruyor.

Dışarı hiç ses gitmesin, dışardakilerde beni duymasın diyorsan silikonlu alabilirdin. Otobüste %80 seviyesi ile rahat dinleyebiliyorum.

Silikonsuz için gayet normal. Müzik kulaklıktan çıktığı an anında duruyor.

Dışarı hiç ses gitmesin, dışardakilerde beni duymasın diyorsan silikonlu alabilirdin. Otobüste %80 seviyesi ile rahat dinleyebiliyorum.

Zaten silikonsuz kulaklığın dışarıya ses verdiğini bilerek aldım. Galiba şimdilik tek sıkıntısı kulaktan çıkardığım anda müzik durmuyor 2sn sonra falan duruyor. Bugün ilk defa dışarıda kullandım kulaklık gayet güzel iyi ki bunu tercih etmişim, silikonsuzun rahatlığı bir başka istediğin zaman kolayca çıkarıp takabiliyorsun.

Zaten silikonsuz kulaklığın dışarıya ses verdiğini bilerek aldım. Galiba şimdilik tek sıkıntısı kulaktan çıkardığım anda müzik durmuyor 2sn sonra falan duruyor. Bugün ilk defa dışarıda kullandım kulaklık gayet güzel iyi ki bunu tercih etmişim, silikonsuzun rahatlığı bir başka istediğin zaman kolayca çıkarıp takabiliyorsun.
AirPods değil ki 600TL'lik kulaklıktan 3000TL'lik performans istemek saçma olur. Fiyatına göre gayet güzel kullanın. Hayırlı olsun. Kulaklıkları ve kutuyu temiz tut.

@esq hocam eğer özel bir equalizer ayarınız varsa paylaşabilir misiniz?
AirPods değil ki 600TL'lik kulaklıktan 3000TL'lik performans istemek saçma olur. Fiyatına göre gayet güzel kullanın. Hayırlı olsun. Kulaklıkları ve kutuyu temiz tut.

Öyle bir beklentim yok hocam. Yardımlarınız için sağ olun kulaklığı seçmemde yardımcı oldunuz.

@esq hocam eğer özel bir equalizer ayarınız varsa paylaşabilir misiniz?

Öyle bir beklentim yok hocam. Yardımlarınız için sağ olun kulaklığı seçmemde yardımcı oldunuz.

Vallahi hocam Soundpeats uygulamasından bass Boost modunu açıyorum özel bir ekolayzır ayarım yok.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

2 saniye çok uzun bir süre. Bizimkiler yarım saniye sonra falan duruyor. O sensör anında kapatmaz müziği zaten çünkü kullanırken anlık kesilmeler yaşarsın o durumda.

2 saniye çok uzun bir süre. Bizimkiler yarım saniye sonra falan duruyor. O sensör anında kapatmaz müziği zaten çünkü kullanırken anlık kesilmeler yaşarsın o durumda.

Ben 0.8 saniyelik gecikme yaşıyorum. Ölçtüm.

Benim için sorun değil böyle problemler mesela. Kişiden kişiye göre değişebilir.

Geri
Yukarı