Sovyetler Birliği nasıl dağıldı?

Size gözlemlediğim kadarıyla @Nieagerams kişisi hakkında karakter tanıtımını yapmak istiyorum.

1-) 15-18 yaşlarında.
2-) Evden çıkmayıp tüm gün Youtube dan saçma tarih videoları izleyen.
3-) Muhafazakar bir aileden geldiği için sesini saçma hareketlerle böyle forumlarda duyurabilen biri olduğunu düşünüyorum.

Siz de böyle olduğunu varsayarak lütfen üstüne gitmeyiniz. Kimsenin ne yaşadığını bilemeyiz.

@FCLivorno

Sevgili Karl Marx bile Das Kapital'de, kapitalizmin yıkılmasının imkansızlığından bahsediyorken, o iş zor.

Das Kapital'in en önemli özelliği diyalektik anlayışın en sağlam temeli olmasıdır. Karl Marx, kapitalizmi sürekli eleştirir ve kapitalizmin ancak proleterya, yani işçi sınıfının birleşerek, devrim yapmasıyla gerçekleşebileceğini söylemekle birlikte, bunun ne kadar zor ve imkansıza yakın olduğunu da "emeğe yabancılaşma" ve "sermaye birikimi" kavramlarıyla anlatır.

Çağ konusu deyince aklıma şu videolar geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ülkede çoğu şirket yabancı yatırımcıya borçlu ya da yarısı onların elinde bulunuyor. Yazılım, yapay zeka, robotlaşma gibi şeyler bu çağda değer görüyor. Yabancı şirketler niye insan gücüne para yatırsın? Sonuçta bir makineyi insan gücünden daha uygun fiyata kullanabilirsin.

Bu ülkede ekonomi bakanı kim bir bakın isterseniz. Hakimlik-savcılık sınavlarında derece alıp mülakat sırasında elenenlere bakın. Atanamayan öğretmenlerin özel sektörde aldıkları maaşlara ve verdikleri çabaya bakın. İmam hatiplere verilen desteğe ve fen liselerine verilen desteğe bakın. Bir de muhteşem sarayımıza bakın.

Size gözlemlediğim kadarıyla @Nieagerams kişisi hakkında karakter tanıtımını yapmak istiyorum.

1-) 15-18 yaşlarında.
2-) Evden çıkmayıp tüm gün YouTube'dan saçma tarih videoları izleyen.
3-) Muhafazakar bir aileden geldiği için sesini saçma hareketlerle böyle forumlarda duyurabilen biri olduğunu düşünüyorum.

Siz de böyle olduğunu varsayarak lütfen üstüne gitmeyiniz. Kimsenin ne yaşadığını bilemeyiz.
Herhangi bir madde benim karakter tanımıma ait değil kaldı ki ilk madde bir karakter tanımı bile değil. Hiç kimse benim üstüme gitmiyor biz burada fikir paylaşıyoruz, ayrıca sosyal üzerinden birisi ağır uslüp kullanıyor diye üzülecek miyim ben? Böyle düşünüyorsanız bence siz dışarı çıkmayan asosyal bir bireysiniz kaldı ki bir kişi evden çıkmayıp kendi çapında ilimle uğraşıyorsa o kişi diğerlerinden daha üstündür bana göre. Kime göre neye göre saçma tarih videoları? Ben bütün gün tarih videosu izlemiyorum zamanım genelde ders çalışmakla geçiyor sadece bazı şeyleri sorguluyorum direk kabul etmiyorum.

Hareketlerimin neresi saçma acaba? Ben sadece fikirlerimi belirtiyorum, bütün gün forumda da gezmiyorum ayrıca. Yeri geldiğinde mesaj atıyorum. Ben de insanım hatalarım olabilir, ağır uslüp kullanmışımdır ya da yanlış bir şey yazmışımdır raporlayabilirsiniz. Kaldı ki bu yüzden 2 defa ceza aldım zaten.

Kaldı ki, yaşım sizin kriterlerinizdeki gibi küçük olsun. Bu, diğer arkadaşların benim fikirlerimi küçümseme hakkını doğurmuyor. Bu durum genelde büyükşehir dışında yaşayan az eğitimli ailelerde oluyor. Anne ve baba ne derse çocuk ona boyun eğmeli. Hatta sadece baba ne derse ona boyun eğmeli şeklinde çocuklar yetiştiriliyor. Ben burada insanları anarşiye mi çağırıyorum? Kavgaya, savaşa mı çağırıyorum veya terör organizasyonu mu kuruyorum? Hayır.

Son düzenleme:
Herhangi bir madde benim karakter tanımıma ait değil kaldı ki ilk madde bir karakter tanımı bile değil. Hiç kimse benim üstüme gitmiyor biz burada fikir paylaşıyoruz, ayrıca sosyal üzerinden birisi ağır uslüp kullanıyor diye üzülecek miyim ben? Böyle düşünüyorsanız bence siz dışarı çıkmayan asosyal bir bireysiniz kaldı ki bir kişi evden çıkmayıp kendi çapında ilimle uğraşıyorsa o kişi diğerlerinden daha üstündür bana göre. Kime göre neye göre saçma tarih videoları? Ben bütün gün tarih videosu izlemiyorum zamanım genelde ders çalışmakla geçiyor sadece bazı şeyleri sorguluyorum direk kabul etmiyorum.

Hareketlerimin neresi saçma acaba? Ben sadece fikirlerimi belirtiyorum, bütün gün forumda da gezmiyorum ayrıca. Yeri geldiğinde mesaj atıyorum. Ben de insanım hatalarım olabilir, ağır uslüp kullanmışımdır ya da yanlış bir şey yazmışımdır raporlayabilirsiniz. Kaldı ki bu yüzden 2 defa ceza aldım zaten.

Kaldı ki, yaşım sizin kriterlerinizdeki gibi küçük olsun. Bu, diğer arkadaşların benim fikirlerimi küçümseme hakkını doğurmuyor. Bu durum genelde büyükşehir dışında yaşayan az eğitimli ailelerde oluyor. Anne ve baba ne derse çocuk ona boyun eğmeli. Hatta sadece baba ne derse ona boyun eğmeli şeklinde çocuklar yetiştiriliyor. Ben burada insanları anarşiye mi çağırıyorum? Kavgaya, savaşa mı çağırıyorum veya terör organizasyonu mu kuruyorum? Hayır.
Peki öyle olsun, düşüncelerinizi savunmaya devam edin.

Aslında ''fikir savunma'' kalıbını ben de kullanmama rağmen yanlış bir şey. Yanlış olan bir düşüncemi savunmam, önce onu tamir ederim olmuyorsa değiştiririm. Bu arada kibar cevabınız için teşekür ederim.

1956'dan sonra (daha doğrusu 20. hain kongre) Stalin karşıtı politikalar Birliğin kafasına sıkmıştı aslında. Amerika karşısında boyun eğme (füze krizi), Çin politikaları,Parayı uzaya köpek yollamaya harcama da cabası.

hey beyler bu soru rusyanın tarihi

Dosya Ekleri

• russian.png
    russian.png
    460,7 KB · Görüntüleme: 28
Evet, sorum şu;
Nasıl oldu da şu sahne gerçekleşti? Kimse isyan etmedi mi?
Not: Gidip Wikipedia'dan Ctrl+C-V yapmayın, sizin düşüncenizi merak ediyorum.
Lenin, Stalin ve Brejnev için parti her şeydi! Ama Yeltsin için parti her şeydi!
Ama Gorbaçov, kankası Yeltsin'i partiye davet edince Yeltsin eğlence olan parti sandı. Şaka bir yana perestroyka ve glasnost yüzünden ABD ülkeye kapitalizm ve McDonalds'ı sokunca her şey rayından çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı