Çözüldü Speed Fan zararlı mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SiyahPassat

Kilopat
Makaleler
3
Speed Fan uygulaması ile fanları yavaşlatsam bir şey olur mu? Yani torrent inerken (qBitTorrent kullanıyorum) bilgisayar ısınır mı?

Bilgisayara bağlı. Boşta 40-50 derece olan bir bilgisayar için bir şey olabilir. Ama normal durumda indirme yaparken bilgisayarın ısınması imkansız.
Sıcaklık değerlerini kontrol edin ona göre yavaşlatın. Sorun olacağını sanmıyorum.

Fanların atıyorum %50'de iken %40 yapman çok bir sorun yapmaz fakat %50'deyken %10 yaparsan o işlemcin cayır cayır ısınır. Eğer derdin gürültü ise fanını temizle zaten temizlikten sonra %35 40 gibi rakamlarda çalışır.

Speed fan uygulaması ile fanları yavaşlatsam bir şey olur mu? Yani torrent inerken (qBitTorrent kullanıyorum) bilgisayar ısınır mı?

Benim işlemcim boşta Pentium E6700 37 38 derece oyunda 55 56 derece ben bu işlemci ile bu değerleri alıyorum çok sıkıntı olmaz bence elleme. %50'den %20'lere çekersen işlemcin ısınır güç seçenekleri bölümünde Dengeli'yi seçersen işlemcindeki yük kalkar tabii yüksek Performans'da ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı