Speed fan zararlı mı?

TEKİNOGLİ

Centipat
Arkadaşlar FX 6300 işlemcimin stok soğutucusu çok sesli çalıştığı için Speed fanla fan Speed'i % 35 40'lara kadar düşürdüm. İşlemci 50 derecelerde geziyor. Speed fan kullandığım zaman sürekli elle manual ayarmı yapmak zorundayım. Anakartın ayarları devre dışı mı kalıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar FX 6300 işlemcimin stok soğutucusu çok sesli çalıştığı için Speed fanla fan Speed'i % 35 40'lara kadar düşürdüm. İşlemci 50 derecelerde geziyor. Speed fan kullandığım zaman sürekli elle manual ayarmı yapmak zorundayım. Anakartın ayarları devre dışı mı kalıyor?
Hiç bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bende kapattım oyun oynadım

Eğer fanlarınız 4 pin girişli ise kontrol edilir 3 pinli ise kontrol edilmez kendisi sıcaklığı artınca hızı yükselir şahsen ben speedfan programını kullanıyorum internette %50 oyunda ise %80 %90'da kullanıyorum oyunda olduğum için pek de rahatsız etmiyor. Anakartın ayarları falan devre dışı kalma söz konusu değil bu program sadice fanların hızlarını ayarlamaya yarıyor bazı anakartlar BIOS'da fan Control olmaz bu yüzden fanlarını kontrol edemezler bu durum özellikle eski anakartlarda oluyor teşekkürler.

Sıcaklıklar herhangi bir durumda 75 dereceyi geçmediği sürece hiçbir problem olmaz :)

Geri
Yukarı