Speedtest sonuçları

Xtron

Kilopat
Speedtest sonuçlarım böyle Türksat Kablonet sunucunda 8 ms alıyorum Turkcell'de 15 ms. Lakin oyunlarda bazı zamanlar ani ping artışları yaşıyorum LoL'de pingim 32 33'lerde seyrediyor. Paketim ise 100 Mbps download 5 upload ISS olarak da Kablonet'i kullanıyorum. Ve hız testi neye göre belirleniyor?
195.174 ile başlayan Türk Telekom çıkışlı IP adresini kullanıyorum ama bunun hostlarını Superonline'nin hostlarına aktardım. Bu sorunum için yapmam gereken nedir?

1606985396509.png

1606985597289.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Burada rehbere göre pinginizi test edebilirsiniz.

Oradaki ping değeri test sunucusuyla olan gecikme değerine ait. Oyundaki pinginiz buna bağlı değil yani.

Hız testi modeme yakınlık, kablo, kablosuz vs gibi kriterlere göre şekilleniyor en iyi hız testi yapmanız için modeme kablo ile bağlanıp bilgisayar üzerinden test yapmanız lazım. Oyun oynarken Wi-Fi ile mi bağlanıyorsunuz?

Şöyle bir dipnotta geçeyim 3 4 aydır Kablonet'i kullanıyorum bu Türksat sunucsu yeni geldi ve önceden Türk Telekom kullandığım zamanlar 23 ms sabit alıyordum Wi-Fi ile bir de sinyal güçlendirici kullanıyorudm siz düşünün Kablonet'lik bir şey var bence?

Yeni konular

Geri
Yukarı