Speedtest testinde gecikme değeri 50MS

Hocam bende de aynı sorun vardı 35 mbs internet alıyordum Türktelekomdan. birkaç aydır 13-14 mbs almaya başladım.Bende şöyle bir farklılık vardı sadece ; Haftanın 1 günü belki aynı hıza ulaşabiliyordum o da belki. Sonra tekrar 13-14 mbs hızda sürünüyordu. 10 dan fazla teknik arıza kaydı oluşturdum. Portu değiştirdiler olmadı kontrolleri yaptılar. Çözemediler. Elektrikçi aradım kablolarda mı bir problem var diye. Eğer bir kere dahi 35 mbs hız alabiliyorsan kablolarda sıkıntı yoktur dedi bana .Kablo ya aktarır ya da aktarmaz. birgün düşük birgün yüksek hız kablodan kaynaklı olamaz dedi. En sonun da türk telekom geldi bir test modem kurdu bana . Bir kaç gün sonra alacaklar geri. Şuan hızım normale döndü. Bakalım eğer 1-2 gün daha hızımda bir düşme olmaz ise modemden kaynaklı olduğu ortaya çıkacak. Sendede aynı sorun olabilir .

Hat değerlerin normal ondan yukarı çıkarmak istemiyorlar çünkü sorun yaşarsın. Portu değişmiş olabilirler önceden sorunsuz kullanıyorsan. Binada kablo veya ankastre portu değişimi olduysa bu da yapabilir.
Bina eski ise bir elektrikçi çağırıp iyice kontrol etsin ek veya sinyal kafbı nereden bulsun. Gerekirse saha dolabına kadar takip ettirin. Saha dolabı bakımsız ise temizleyebilirse temizlesin.

Hat değerlerin normal ondan yukarı çıkarmak istemiyorlar çünkü sorun yaşarsın. Portu değişmiş olabilirler önceden sorunsuz kullanıyorsan. Binada kablo veya ankastre portu değişimi olduysa bu da yapabilir.
Bina eski ise bir elektrikçi çağırıp iyice kontrol etsin ek veya sinyal kafbı nereden bulsun. Gerekirse saha dolabına kadar takip ettirin. Saha dolabı bakımsız ise temizleyebilirse temizlesin.

Sana bir şey söyleyeyim mi ben eskiden 35 Mbps 20 ping alırken 15 dk da bir internet kesiliyordu bence o yüzden hızımı düşürdüler çünkü artık hiç kesilmiyor.

Gecikme süremi de onlar mı arttırdı dersin?
Arkadaşlar uzun bir süre sonra yazıyorum ben Türk Telekom'a geçtim ve VDSL destekli yeni bir modem aldım gecikme sürem 16'ya indi ama indirme hızım düşüktü. Müşteri hizmetlerini aradım altyapım destekli arttırın dedim onlarda sistemde destekli değil vs. vs. Dediler ben olsun siz yine de arttırın dedim şu an 35 Mbps download 16 ms alıyorum sizde bu şekilde düzeltebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı