Spermin bir kısmı vajinanın birkaç santim üzerine geldi, hamilelik olur mu?

IMG_20220713_211700.jpg

Mercimeği fırının içine vermediğin sürece sorun olmaz.

İnsanlar içine boşalıp çocuğu zor yapıyorlar azıcık dökülmeden kolay kolay hamile kalacağını sanmıyorum.

Sperm hücrelerinde yumurtayı bulan bazı radar benzeri yapılar vardır. Vajinayı hemen temizlediyseniz bir sorun olmaz. Ancak diğer türlü sperm hayatta kalırsa çok düşük bir ihtimalde olsa yumurtayı dölleyebilir.

Regl olursa no problem.

Lisedeyken ben de böyleydim. İlk korkular çok feci ama deneye deneye dışarı boşalınca hamile kalınmadığını öğreniyor insan.

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar. Birkaç gün önce kız arkadaşımın evinde bir yakınlık yaşadık, cinsel ilişkiye girmesek de bir orgazm söz konusu oldu. Orgazm sırasında kız arkadaşımın vajinasının yukarısına az miktarda boşalmış bulundum fakat acaba aşağıya doğru akıp içine girmiş midir diye korkuyoruz. Bu olayda hamile kalma riski var mıdır?
Hayatımda okuduğum en nazik boşalma anısıydı teşekkür ederim sdfgfd

Sperm hareketli bir hücre. Dış genital organlara boşalınması durumunda çok çok nadiren (herhalde birkaç milyonda birden bile azdır) teorik olarak hamilelik mümkün. Ama genellikle vajinanın asidik ortamı vs bu tip olaylara engel oluyor, özel olarak endişelenmeyi gerektirecek bir durum yok.

Ancak geri çekilme yöntemi, pek parlak bir doğum kontrol yöntemi değil. Kondom kullanın, sevgiliniz ovulasyon (yumurtlama) günlerini takip etsin, o günler 3-4 gün ilişkiye girmekten kaçının daha risksiz olsun isterseniz.

Bu konuda sık sık tekrarlanan, komik bulduğum bir şaka var.

"Geri çekilme yöntemi kullanan çiftlere ne denir?
-Ebeveynler."

Yeni konular

Geri
Yukarı