Spider-Man 2'nin hayran yapımı PC portu belirsiz bir tarihe ertelendi

Makaleler
2
Yer
Ankara
Oyunun dosyalarına sahip olan ekip assetlere sahip olmadığı için (Belgeler de assetler varmış lakin yarısı kayıp gibi gözüküyormuş) oyun belirsiz bir tarihe ertelendi.
Assetler olmadan oyun oynanamıyormuş.
Oyunun şu anki durumu: Oyun "yükleme" ekranında sıkışıp kalıyor.
Bazı insanlar PS5'in PKG assetlerini çıkarmalarını denemelerini söylemiş... denemişler.
O shaderlar PSSL(Playstation shader dili) ile PS5 için yapıldı ve onları parçalara ayırmanın hiçbir yolu yok.
Geliştirme aşaması şu anlık durduruldu.

TLDR(Kısaca): Spider-Man 2 portu hiç olmayabilir. Hayır, assetlere hâla daha sahip değiller.

Açıkçası madem böyle bir açıklama yapacaklardı o zaman neden en başından ümit verip 2024'e girmeden hazır olacak vs. dediler, bilmiyorum.

Kaynak:

Bir an resmi bilgisayar portu zannettim resmi olarak doğru düzgün çıksa yeter.

@Scaryo, bu FSR ve DLSS olayı geldiğinden itibaren çıkan oyunların çoğunluğu optimize sorunlu. Şirketler adamakıllı uğraşmıyor. Keşke uğraşsalar. Benim de PC tarafında beklediğim The Last of Us Part 2 var. Umarım birinci oyunu gibi olmaz.

@NotAKnightAnymore son güncellemelere bakılırsa bu hızda oyun 1 ayda oynamaya hazır hale gelir. Shaderler ayarlandı ve bugün DC grubundan gelen bazı videolar ve fotoğraflara göre textureler de yavaş yavaş tamamlanıyor. Tabii ki asla resmi pc port kalitesinde olmayacak ama sadece kod sızıntılarından bu kadar ilerleme tebrik edilesi bence.

@NotAKnightAnymore son güncellemelere bakılırsa bu hızda oyun 1 ayda oynamaya hazır hale gelir. Shaderler ayarlandı ve bugün DC grubundan gelen bazı videolar ve fotoğraflara göre textureler de yavaş yavaş tamamlanıyor. Tabii ki asla resmi pc port kalitesinde olmayacak ama sadece kod sızıntılarından bu kadar ilerleme tebrik edilesi bence.
Discord linkini paylaşma şansınız var mı?

Discord linkini paylaşma şansınız var mı?
Üzgünüm hocam forumda yasak olduğu için paylaşamıyorum. Siz forumu biraz kurcalayın, bu oyunla ilgili açılmış konularda hep twitter sayfaları var, oralardan reddit subunu bulabilirsiniz, subu da biraz kurcalarsanız bulursunuz büyük ihtimal.

Geri
Yukarı