Splite yeni geçen biri hipertrofi PPL yapabilir mi?

wus

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Abimle aynı salona gidiyoruz, ben yaklaşık 3 aydır yapıyorum ve hipertrofi bir PPL programını uyguluyorum. Abim de yarın splite geçecek, sorum şu ki o da benim programımı uygulayabilir mi? Adaptasyonu bitirdi ve hocanın programları iyi değil o yüzden benim programımı uygulayabilir diye düşündüm, bir sakıncası var mı? Kısacası adaptasyonu bitiren birisinin direkt PPL hipertrofi programıyla başlaması sakıncalı bir şey mi?
@Bora Dere
@mr.esat
@emircanunlts

Split yapan birisi ile PPL yapan birisinin programı aynı olamaz. PPL yapan birisi üst vücut günü omuz-göğüs-kol gibi bölgeleri çalışırken, split yapan birisi sadece göğüs-biceps veya göğüs-triceps şeklinde çalışır.

Split yapan birisi ile PPL yapan birisinin programı aynı olamaz. PPL yapan birisi üst vücut günü omuz-göğüs-kol gibi bölgeleri çalışırken, split yapan birisi sadece göğüs-biceps veya göğüs-triceps şeklinde çalışır.
Hocam yürürken yazıyorum kafam karıştı o an. Adaptasyonu bitirip bölgesel çalışmaya geçen birisi demek istedim.

Hocam yürürken yazıyorum kafam karıştı o an. Adaptasyonu bitirip bölgesel çalışmaya geçen birisi demek istedim.
Adaptasyonu bittikten sonra bölgesel çalışabilir. Zaten hangi programa başlarsa başlasın en düşük kilolardan başlayacağı için, program pek fark etmiyor. Ben onun yerinde olsam bench, deadlift, squat gibi hareketleri programıma ekler, erkenden güçlenirdim.

Adaptasyonu bittikten sonra bölgesel çalışabilir. Zaten hangi programa başlarsa başlasın en düşük kilolardan başlayacağı için, program pek fark etmiyor. Ben onun yerinde olsam bench, deadlift, squat gibi hareketleri programıma ekler, erkenden güçlenirdim.
Dediğiniz ana hareketler de dahil çoğu temel hareket var hocam programda. Teşekkürler cevap için.

Abiniz daha yeni ise push günü abinizi baya zorlar gibi geliyor, bünye meselesi.

Abiniz daha yeni ise push günü abinizi baya zorlar gibi geliyor, bünye meselesi.
Hocam hafif ağırlıkla fazla zorlanmaz diye düşünüyorum. Zaten program aynı olacağı için başında beklerim, yanlış formlarını filan düzeltirim. Her şey olur da deadlift formunu bir tarafını sakatlamadan öğretebilirsem her şeyi bitirmiş oluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı