Sürprizbozan [SPOILER] Mandalorian 2. sezon son sahne

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jawierd

Centipat
Makaleler
1
Diziyi izlemeyenler tıklamasın lütfen sürpriz bozana. Mandalorian dizisinin 2. sezonunun son sahnesinde Luke Skywalker, Grogu'yu almıştı. Fakat Star Wars'ın 4-5-6 veya 7-8-9. Filmlerinde Groguyla alakalı hiç bir şey yoktu. Zaman aralığı fazla bile olsa nasıl bu saydığım üçlemelerin hiç birinde Grogu ile alakalı bir şey olmadı. En azından ara sahnede falan görünseydi. 4-5-6 filmlerinden sonra gerçekleşse bile bildiğim kadarıyla Luke 7-8 ve 9. filmlere kadar Kylo Ren'i eğitiyordu. Ne oldu bu Grogu'ya? Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Sırf şu sürprizbozanı açabilmek için son 2 bölümü izledim. Filmleri izlemedim ben. O yüzden herhangi bir fikrim yok.

Burada belirli bir sıraya koymuşlar gibi. Öncesi ve sonrasındaki kısımlara bakıp fikir edinebilirsin.

Metin olarak sürprizbozan içeren herhangi bir şey söylemediğim için kullanmadım.

SW'nin son üçlemesi tam bir yılan hikayesi. Yönetmen ve yazar kadrosu 3 film boyunca sürekli değişti ve seride tutarlılık namına bir şey kalmadı. O yüzden böyle detaylara takılmayalım hiç. Şahsen Mandalorian'ın evrendeki konumunu bağımsız bir hikaye olarak görüyorum. Yani dizideki karakterlerin ve olayların önemi nedir belirsiz, kendinden önce ve sonra geçen olaylarla çok ufak bağlantıları var şimdilik. Şuan Disney SW dizilerine abanmaya başladı belki aradaki boşlukları doldururlar zamanla.

Grogu yeni bir karakter, tıpkı Ahsoka gibi. 1-2-3 döneminde Ahsoka'yı görmemiştik, fakat Clone Wars'ta 2-3 arasında eklenmişti ve gayet güzel işlenmişti.

Luke 6. filmden sonra güce duyarlı çocukları toplayarak bir tapınak kurup eğitiyor, aralarında Kylo Ren'de var başka çocuklar da var, sadece Kylo'yu eğitmiyor. Zaten sequel Flashback'inde tapınağın yıkılması vs. görülüyor, Kylo oradaki neredeyse tüm öğrencileri öldürüyor. Aralarında Grogu var mı yok mu bilmiyoruz, çünkü yeni bir karakter ileride belki görürüz belki göstermezler.

Mandalorian'ın 4 sezon olması kesin gibi hatta 5. sezondan dahi söz ediliyor. Aynı zaman diliminde geçecek 3 dizi daha var. Birbirlerine bağlantılar, gözükmeler olacaktır. Mandalorian bu kan olayı ile Sequel'in altını dolduracak bir şey verdi, devam da edebilir bu tarz şeyler.

Sarp Kürkçü'nün videosunda anlattığı kadarı ile Kylo Ren temalı bir çizgi romanda Kylo'nun bu kıyımından kurtulan 3 Jedi öğrencisi varmış ve aralarında Grogu yokmuş, yani ölmüş olabilir ya da o sırada başka bir yerde de olmuş olabilir. Gizlenmişte olabilir, sonuçta Anakin'in tapınak baskınından da kurtulmuştu.

Keşke son üçleme hiç çekilmeseydi. Disney hiç bulaşmasaydı bu işlere. Saçma sapan şeyler yaptılar. Yok Darth Sidious geri geldi de bilmem ne. Bi şekilde bağlantıyı kurarlar aradaki.

Geri
Yukarı