Mandalorian 2. sezon finali

2. Sezon amacına çok uygun hareket etti bence. Bize Boba, Ahsoka, Bo-Katan ve Darksaber'i gösterdi, evrene güzel katkıları oldu. Onlara kendi eserleri/şovları için yol açtı. Grogu'nun kendi yoluna gidiyor olmasıda güzel bir olay. Yani olgun bir hareket bence dizinin gidişatı açısından, sonuçta dizinin adı Mandalorian, baby Yoda show değil.

Son üçlemede yapılamayan şeyi yapıp, Luke Skywalker gibi bir karakteri çok yerinde ve çok tadında görmemiz harikaydı. Mandalorian gerçekten Star Wars'ın itibarını yüksetti. Darksaber artık Mando'nun oldu. Bo-Katan'ın dediği gibi onlara katılabilir ve 3. sezonda Mandalore gezegeninin akıbetini görebiliriz ve konusu bu olabilir.

Ben genel bağlamda sezonu beğendim, 9/10. Bölüm süreleri kısaydı ve Stormtrooperların hala hiçbir şeyi vuramayışı biraz fazla gözüme battı. Yani 10 asker kimseyi vuramayacaksa oraya 2-3 asker koyunda fazla batmasın. Arkası dönük kişilere ateş etmek yerine "oradalar" diyip yerlerini belli etmeleri beni cidden rahatsız ediyor mesela. Bizimkiler tabii dönüp tek atıyorlar.

Dizinin ufak göndermeler, sürpriz yumurtlar ile parça parça her yerden evrene dokunması da çok güzel, son üçlemenin yapamadığı her şeyi yapıyor ve keyif veriyor. Artık 1 sene bekleyeceğiz.

Son bölümü ben de sevdim, Grogu için gelecek Jedi'ın Ezra Bridger falan olmasından korkuyordum ama Luke Skywalker'ı görmemiz güzel oldu, bana ufaktan "bu fan fetiş mi yoksa?" diye düşündürdü ama gayet güzel bir bölümdü, Mando'nun da Darksaber'ı alması ve Bo Katan'ında kılıcı savaşmadan alamayacağını bilmesi durumu cidden o an aşırı "hass ***" durumuna soktu ama bakalım ne yapacaklar.

Ben bu dizi hangi zamanda geçiyor anlamadım Skywalker geldi son bölüm iyice kafam karıştı tüm SW serisini izledim hangi filmden sonra geçiyor bir bilginiz var mı ?

Ben bu dizi hangi zamanda geçiyor anlamadım Skywalker geldi son bölüm iyice kafam karıştı tüm SW serisini izledim hangi filmden sonra geçiyor bir bilginiz var mı ?
Film 6. filmden sonra yani Return of The Jedi'dan sonra geçiyor.
Film 6. filmden sonra yani Return of The Jedi'dan sonra geçiyor.
Return of The Jedi'dan birkaç yıl sonra geçiyor diye biliyorum.
Dizide "Order" tarzı şeyler duymamız da First Order'ın kuruluşu ile alakalı şeyler, dizi bence sonlara doğru First Order'ın kuruluşuna falan bağlanabilir diye düşünüyorum.

Mandalorian 6. filmden 5 sene sonra geçiyor.
Son bölümü ben de sevdim, Grogu için gelecek Jedi'ın Ezra Bridger falan olmasından korkuyordum ama Luke Skywalker'ı görmemiz güzel oldu, bana ufaktan "bu fan fetiş mi yoksa?" diye düşündürdü ama gayet güzel bir bölümdü, Mando'nun da Darksaber'ı alması ve Bo Katan'ında kılıcı savaşmadan alamayacağını bilmesi durumu cidden o an aşırı "hass ***" durumuna soktu ama bakalım ne yapacaklar.
Aslında Bo-Katan Darksaber'i Sabine Wren'den almıştı düello yapmadan. Sabine düelloda kazandığı kılıcı, karşılıksız teslim etmişti Bo-Katan'a. Fan service olayı ise bence bi'tık abartılıyor. Tadında görüyoruz sonuçta, mesela Ahsoka 5. bölümden sonra devam etseydi evet olabilirdi, fakat tadında kaldı. Bo-Katan ise zaten Mandalore'lu ve hikayeye bağlanmasında sorun yok bence. Luke Skywalker gelmeyecekte kim gelecekti zaten, 5 dakika bile görmedik kendisini, hoştu. Ezra bilinmeyen uzayda, Ahsoka onu arıyor zaten muhtemelen.

Aslında Bo-Katan Darksaber'i Sabine Wren'den almıştı düello yapmadan. Sabine düelloda kazandığı kılıcı, karşılıksız teslim etmişti Bo-Katan'a. Fan service olayı ise bence bi'tık abartılıyor. Tadında görüyoruz sonuçta, mesela Ahsoka 5. bölümden sonra devam etseydi evet olabilirdi, fakat tadında kaldı. Bo-Katan ise zaten Mandalore'lu ve hikayeye bağlanmasında sorun yok bence. Luke Skywalker gelmeyecekte kim gelecekti zaten, 5 dakika bile görmedik kendisini, hoştu. Ezra bilinmeyen bölgede Ahsoka'da onu arıyor zaten muhtemelen.
Çıkış sırasına göre mi 6 yoksa izleme sırasına göre mi ?

Aslında Bo-Katan Darksaber'i Sabine Wren'den almıştı düello yapmadan. Sabine düelloda kazandığı kılıcı, karşılıksız teslim etmişti Bo-Katan'a. Fan service olayı ise bence bi'tık abartılıyor. Tadında görüyoruz sonuçta, mesela Ahsoka 5. bölümden sonra devam etseydi evet olabilirdi, fakat tadında kaldı. Bo-Katan ise zaten Mandalore'lu ve hikayeye bağlanmasında sorun yok bence. Luke Skywalker gelmeyecekte kim gelecekti zaten, 5 dakika bile görmedik kendisini, hoştu. Ezra bilinmeyen bölgede Ahsoka'da onu arıyor zaten muhtemelen.
Ben Darksaber'ın Moff Gideon'un dediği "hikayeye göre" çalışması durumunu baya sevmiştim.

Geri
Yukarı