Spor boy kısaltır mı?

Ya hocam deadlift uzamaya engel olmaz hatta daha dik bir duruş için fayda sağlar ama squatta üstüne bar alıyorsun bu gelişimini engelleyebilir. Bence olması gereken anatomiye aykırı hareketlerinmin ağırlıklarla yapılmasıdır.

Tam sen bunu yazmadan önce açıklama yazdımm :)

Hocam doğru yapılırsa yararı bile olur dedim zaten ama yanlış yaparsa etki edebilir.

Ya hocam deadlift uzamaya engel olmaz hatta daha dik bir duruş için fayda sağlar ama squatta üstüne bar alıyorsun bu gelişimini engelleyebilir. Bence olması gereken anatomiye aykırı hareketlerin min ağırlıklarla yapılmasıdır.

Tam sen bunu yazmadan önce açıklama yazdımm :)
Evet böyle daha doğru oldu.

Arkadaşlar ben 14 yaşındayım, boyum 169. fitnessa başladım 2 ay gittim ancak boy kısaltır dedikleri için tekrardan bıraktım, tekrar başlamayı düşünüyorum. Halter gibi şeyler yok dumbell, bench-press ve bacak antrenmanları gibi şeyler var.

Boy kısaltma gibi bir şey, yok.

Arkadaşlar ben 14 yaşındayım, boyum 169. Fitnessa başladım 2 ay gittim ancak boy kısaltır dedikleri için tekrardan bıraktım, tekrar başlamayı düşünüyorum. Halter gibi şeyler yok dumbell, bench-press ve bacak antremanları gibi şeyler var.
Ağır halter altına girmediğin müddetçe ek olarak boyun bile uzar. Ancak Halterci olmak gibi bir hedefin yoksa 20 yaşına kadar ağır halter çalışma, ideal ağırlık çalış.

Geri
Yukarı