Spor için program önerisi

vahşet123

Hectopat
Makaleler
1
Spora yeni başladım ve gittiğim spor salonundaki makineler bunlar:
Flat Bench
İncline Bench
Decline Bench
Dumbbelllar
Barbell
Z-Bar
Plakalar
Barbell Bench Press
Inclıne Barbell Bench Press
Cable Cross-Biceps – Triceps Station (İkisi birleşik çok amaçlı makine)
Smith Machine
Chest Press Machine
Shoulder Press Machine
Lat Pulldown
Cable Row
Leg Press
Leg Extension
Leg Curl
Barfiks – Dips Standı
Koşu Bandı

Yukarıdaki makineler ile program oluşturabilir misiniz?

Ben kendi kafamdan bir şeyler tasarladım ama doğru mu bilemiyorum.
1-Vertical Chest Press
2-Dumbell Fly
3-Lat Pulldown
4-Cable Row
5-Lateral Raise
6-Z-Bar Curl
7-Triceps Pushdown
8-Leg Extension/Leg Curl
9-Roman Chair Leg Raise
10-20dk hızlı yürüyüş

@Bora Dere

Kanka daha yeni başladıysan eğer full body programlarını dene temel hareketleri öğren. Temel hareketleri kavradıktan sonra PPL(Push, Pull, Legs) programını deneyebilirsin. Ben bu tarz programlardan verim aldım. Yada istersen full body programını bıraktıktan sonra 5x5 programıyla biraz daha güç odaklı ilerleyebilirsin. Daha yüksek kilolara çıktığında PPL programını denersin. Ben bildiklerim kadarını paylaşmak istedim. Başka sorun varsa bildigim kadarıyla cevaplarım.

Kanka daha yeni başladıysan eğer full body programlarını dene temel hareketleri öğren. Temel hareketleri kavradıktan sonra PPL(Push, Pull, Legs) programını deneyebilirsin. Ben bu tarz programlardan verim aldım. Yada istersen full body programını bıraktıktan sonra 5x5 programıyla biraz daha güç odaklı ilerleyebilirsin. Daha yüksek kilolara çıktığında PPL programını denersin. Ben bildiklerim kadarını paylaşmak istedim. Başka sorun varsa bildigim kadarıyla cevaplarım.
Hocam kaç ay daha Fullbody gitmeliyim ve antrenmandan önce nasıl ısınmalıyım? Ben en az ağırlığa takıp maksimum 12 tekrar atabileceğim ağırlığa gelene kadar tüm ağırlıkları deniyorum. O yüzden biraz uzun oluyor.

Hocam kaç ay daha Fullbody gitmeliyim ve antrenmandan önce nasıl ısınmalıyım? Ben en az ağırlığa takıp maksimum 12 tekrar atabileceğim ağırlığa gelene kadar tüm ağırlıkları deniyorum. O yüzden biraz uzun oluyor.
Kanka öyle yaparsan kendini yorarsın ve o yaptığına bence pek ısınmak diyemeyiz. Mesela göğüs atıcaksın bench presste boş bar da göğüsünü gerçekten hissedene kadar tekrar yap. Bu 20yide bulabilir gayet normal. Aşağı yukarı ne kadar kaldırabildiğini sende biliyosundur. Ya da hissedemiyorum hala dersen 5er kilo takarsın mesela öyle ısınırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1-2 ay yapabilirsin sonra bölgesel programa geçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı