Spor Salonlarında Ayrımcılık

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Bugün öğrendim ki devletin spor salonlarında kadın ve erkekler aynı yerde spor yapamıyormuş. Hadi bunu geri kalmış, bağnaz Ortadoğu ülkeleri için normal kabul edelim zira takılan at gözlüklerinin boyutu belli...

Asıl ayrımcılık ise şurada: kadınlar günü sadece Pazar ve Perşembe.

Neden? Erkekler günü beş gün, kadınlar günü iki gün. Bu düpedüz ayrımcılıktır. Bu zihniyet ile yönetilen devletlerin refaha ermesinin mümkün olacağını düşünmüyorum.

Arabistan bile ilerlemeye başladı biz ise geriye dogru emin adımlarla gidiyoruz. Yapacak bir şey yok maalesef. Ha varsa söyleyin bilelim? En başta hükümetin değişmesi lazım bu konuda. Her yeri imam hatip doldurdular benim lisem bile imam hatip olmuş şuan. Topluma cahil kesim lazım neden? Çünkü ne sallarsan inanıyorlar. Ne kadar laf söylersen söyle değişmiyor o kesim. İyice sıkıldım bu konulardan.

Türk toplumu değerlerinden öyle bir uzaklaştı ki, sıra karma eğitimde. Birkaç sene sonra mahalleler "Safiye'nin kızı Hatice erkeklerin olduğu okula gidiyormuş, hadi şuna bir dayak atalım." şekline evrilmeye başlayacak. İnsanlara, hayvanlara tacizler, tecavüzler Türk toplumundaki yetersiz cinsel hayat yüzünden arttı. Çünkü artık bir kadınla erkeğin konuşması olağanüstü, anormalmiş gibi algılandığı hayatlar haline geldi. Bakın Arapların bile kadınlara haklar tanıdığını gördüğümüz bir dönemdeyiz. Ancak Türkiye başta olmak üzere Orta Doğu'da cahiliye dönemi devam ediyor. Sosyokültürel olarak inanılmaz bir bozulmanın içindeyiz. Bu bozunmayı Nakşibendi tarikatının Halidiye koluyla ilişkili cumhurbaşkanı gittiğinde bile nasıl düzelteceğiz, bilmiyorum.

Bu kararı alan kişiye ya da gruba söylenecek tek şey;

giphy.gif

Soyunma odaları tabi ki farklı olmalı ama, bu düpedüz saçmalık. Ya halk hayatında hiç kadın görmemiş, hiç biri tarafından sevilmemiş ve hiç gerçek aşk yaşamamış. Bu açlık yüzünden. İyice kadın erkekleri ayırmaya çalışıyorlar. Sonuç, cinsel isteklerinin kurbanı olmuş bir halk...

Aynı anda spor yapılamaması çok saçma tercih meselesi yani. Erkek teri çok kötü kokabilir ve kadınlar bundan rahatsız olabilir. Ama bunları göze alıp spor yapmaya gelen bir kadının sadece belli günler size açığız dayatması gerçekten çok saçma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı