Okullarda pozitif ayrımcılık

Yer
Xen
Daha fazla  
Meslek
Headcrab
Evet, konuları okurken bir mesaja denk geldim ve okullarda uygulanan pozitif ayrımcılık hakkında bilgi sahibi oldum ve biraz daha araştırdım. Bu nedir Allah aşkına? Ciddi bir ayrımcılık var. Düşüncenizi belirtiniz. (Doğuyu saymıyorum, orada kadınları okula bile göndermiyorlar bağnaz yapılı babalar.)

Evet, konuları okurken bir mesaja denk geldim ve okullarda uygulanan pozitif ayrımcılık hakkında bilgi sahibi oldum ve biraz daha araştırdım. Bu nedir Allah aşkına? Ciddi bir ayrımcılık var. Düşüncenizi belirtiniz. (doğuyu saymıyorum, orada kadınları okula bile göndermiyorlar bağnaz yapılı babalar.)

Kadın erkek eşittir.
Böyle davranmalara hakkı yoktur.

Evet, konuları okurken bir mesaja denk geldim ve okullarda uygulanan pozitif ayrımcılık hakkında bilgi sahibi oldum ve biraz daha araştırdım. Bu nedir Allah aşkına? Ciddi bir ayrımcılık var. Düşüncenizi belirtiniz. (doğuyu saymıyorum, orada kadınları okula bile göndermiyorlar bağnaz yapılı babalar.)

Hangi pozitif ayrımcılık?

Kız öğrenci - erkek öğrenci ayrımcılığı mı?
Çalışkan öğrenci - tembel öğrenci ayrımcılığı mı?

Hangi pozitif ayrımcılık?

Kız öğrenci - erkek öğrenci ayrımcılığı mı?
Çalışkan öğrenci - tembel öğrenci ayrımcılığı mı?
Yapılan haksızlıklar gibi düşünebiliriz.
Örnek:
"Size yaşadığım içler acısı durumları anlatayım;

Okulumda kızlar beden dersinde oturma yerlerine oturabiliyorken erkeklerin oturması yasak! 30 kişilik yerin 10 kişilik yerini kızlar kullanıyor diğer 20 kişilik yer boş. Erkekleri küçük bir odaya tıkıyorlar ne hava geliyor ne ışık. Kızlar isterse bahçeye çıkabiliyor ama erkeklere yasakkk.

Aynı okul meslek dersinde olan bir olay;
Kız bir erkek öğrenciyle argo kelime kullanarak iletişim kuruyor ve hoca (Kadın) kızı uyarıyor, erkek yapınca sözlü şiddete mağruz kalıyor.

Ekstra; Kızlar tuvalete gidebilir erkekler? Ölsünler tuvalete çıkmak yok!

Ne diyebiliriz ki? Konuşunca notları kesiyorlar (Hakkın olan puanı vermiyorlar), özellikle bir kadın hocanın dersinde hocanın yanlışını söylersen ve hamile ise sınıfta kalıyorsun. Hemde 0.07 puan ile. "
Birisinden alıntıladım. Bana ait değildir.

Hocalarin cinsiyetçi olmasindan nefret ediyorum. Her zaman kızlara daha çok öne çıkarıp onlara daha çok bilgilendiriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı