Spor salonundan sonra ne yenmeli?

Hellw1n

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iftardan sonra spor salonuna gidiyorum, 1 saat falan sporumu yapıyorum, tekrardan acıkıyorum ve çiğ köfte falan gömüyorum, pizza gömüyorum, yanlış yapıyorum sanırım, acıktığım için bir şeyler yemem lazım, en yararlı olarak ne yemeliyim sizce?

Arkadaşlar, iftardan sonra spor salonuna gidiyorum, 1 saat falan sporumu yapıyorum, tekrardan acıkıyorum ve çiğ köfte falan gömüyorum, pizza gömüyorum, yanlış yapıyorum sanırım, acıktığım için bir şeyler yemem lazım, en yararlı olarak ne yemeliyim sizce?
Hurma ezmesi alıp beyaz unla yapılmamış herhangi bir ekmeğe sürüp yiyebilirsiniz ve yanında greyfurt veya portakal.

Pirinc, bulgur, gogus, bonfile, kiyma, corba, zeytinyagli salata, cacik, ekmek tuketme. Kaybettigin enerjiyi gerektigi kadar alip kalori acigi yaratmaya calisiyorsun, pizza yersen veya spordan sonra markete gidip paketli cikolata biskuvu gidalarindan yersen hiçbir ise yaramaz.

Bunca zamandır böyle besleniyorsan hiç yapmasaydın daha iyi en azından vücudunu boşa yormamış olurdun. Spor salonuna gitmenin amacı zaten kasları sonuna kadar zorlayıp sonra proteinle beslenip onları daha güçlü şekilde onarmak sen gidip çiğ köfte gömüyorsun dostum ne oluyor senin kaslar aç kalıyor yenilense bile zor ve güçsüz yenileniyorlar o yüzden elinden geldiğinde proteinli beslenmeye çalış.

Evet yanlış yapıyorsun. Tavuk pilav vur devam kanka.
Dışarıdan alırsam sorun olmaz değilmi

Pirinc, bulgur, gogus, bonfile, kiyma, corba, zeytinyagli salata, cacik, ekmek tuketme. Kaybettigin enerjiyi gerektigi kadar alip kalori acigi yaratmaya calisiyorsun, pizza yersen veya spordan sonra markete gidip paketli cikolata biskuvu gidalarindan yersen hiçbir ise yaramaz.
Dışarıdan tavuk pilav alırsam olurmu

Testo gibi yap kendine, koy bir kaba 😁

Kendim evde yapıp getirsem daha mı iyi olur evde yaparsam nelere dikkat etmeliyim önerdiğin markalar var mı pirinç ve tavuk için ne yağı kullanmalıyım vs.

Şöyle bir YouTube kanalı var. Sağlıklı beslenmek üzerine tarifler hazırlıyor. Sporcu diyetinden çok anlamasam da sağlıklı beslenme konusunda bakabilirsin. Protein bar tarifleri vs. var. Bir defa denemiştim feci doyuruyordu ama yemesi biraz zor. :D https://www.youtube.com/@fityemek

Geri
Yukarı