Çözüldü Spor ve egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OrhanIlhan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Ben 11.sınıf öğrencisiyim ve aşırı kilom var. Okul yurdunda kaldığım için diyet ve spor yapamıyorum. Spor ve diyet yapmadan bu kiloyu nasıl hızlıca verebilirim? Zor şartlara karşı hazırım. İnternetten de araştırdım ama çözüm yok. Aranızda bununla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.
Boyum: 1.63 cm.
Kilo: 95.

Bu kilodan dolayı çoğu kişiyle samimi olamıyorum.
Söylmeyi unuttuğum bir şey daha var. Akşama kadar TYT falan çalıştığımız için (fen lisesi olduğundan bayağı çalışıyoruz) hiç vaktim olmuyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Sınav döneminde yürüyemem diyorsan neredeyse hiç yeme, okula yürüyerek git biraz erken çıkıp yolu uzat mümkünse, porsiyonu azalt, kalori açığını arttır, bol bol yat ki uykunda kalori harcayasın bari.

Ben pandemi başı 11.sınıfın 2.dönemleri gibi 15.yaşımdaydım, 70 kiloydum.
Şimdi mezunum, üniversitemi bu yıl kazandım yaşım 17 (bir iki aya 18) kilom 95.5 (elbiseyle).
Ne yapıyorum dersen dün başladım diyete, kalori açığı oluşturuyorum çok az yiyorum, akşam 7 gibi 10 bin adım atıyorum 9 gibi evde oluyorum. 2 gün önce elbiseyle aç şekilde 96.5 idim, bugün tok karna elbiseyle 95.5 kilo çıktım. Su kaybı diyeceksiniz o da var tabi ama yürüyüşten sonra gelip 2 litre içiyorumdur bence sürahiyi diklerken. Azim, kararlılık önemli, en azından 1 saat yürüyüş olmazsa olmaz bence.

Not: Fişek gibi yürürüm kimse ayağıma yetişemez de diz kapaklarıma zarar veriyor.
Sınav döneminde yürüyemem diyorsan neredeyse hiç yeme, okula yürüyerek git biraz erken çıkıp yolu uzat mümkünse, porsiyonu azalt, kalori açığını arttır, bol bol yat ki uykunda kalori harcayasın bari.

Şimdi mezunum, üniversitemi bu yıl kazandım yaşım 17 (bir iki aya 18) kilom 95.5 (elbiseyle).
Ne yapıyorum dersen dün başladım diyete, kalori açığı oluşturuyorum çok az yiyorum, akşam 7 gibi 10 bin adım atıyorum 9 gibi evde oluyorum. 2 gün önce elbiseyle aç şekilde 96.5 idim, bugün tok karna elbiseyle 95.5 kilo çıktım. Su kaybı diyeceksiniz o da var tabi ama yürüyüşten sonra gelip 2 litre içiyorumdur bence sürahiyi diklerken. Azim, kararlılık önemli, en azından 1 saat yürüyüş olmazsa olmaz bence.

Not: Fişek gibi yürürüm kimse ayağıma yetişemez de diz kapaklarıma zarar veriyor.

Çözüm
Spor neden yapamıyorsun? Ya da diyet? En azından yediğin porsiyonu azalt onu da yapamam diyorsan kilo veremezsin.

Yurtta kaldığım için ve 11. sınıf olduğumdan köpek gibi ders çalışıyoruz hocam. Spor ondan olmuyor diyette mümkün değil yurttayken.

Ne yapıyorum dersen dün başladım diyete, kalori açığı oluşturuyorum çok az yiyorum, akşam 7 gibi 10 bin adım atıyorum 9 gibi evde oluyorum. 2 gün önce elbiseyle aç şekilde 96.5 idim, bugün tok karna elbiseyle 95.5 kilo çıktım. Su kaybı diyeceksiniz o da var tabii ama yürüyüşten sonra gelip 2 litre içiyorumdur bence sürahiyi diklerken. Azim, kararlılık önemli, en azından 1 saat yürüyüş olmazsa olmaz bence.

Yürüyüş yapmayı bende isterim ama gel görki cuma günü TYT denemesi var. Bayağı çalışmalıyım. Bugün yurttan çıkıp şehir içinde 1 saat izin aldım. İzinlerde sadece hafta sonu oluyor. Pek vaktim o zaman oluyor.

Geri
Yukarı