Çözüldü Spor ve yulaf konusunda birkaç soru

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

STR Kaos

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen Adayı
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Ben spora başlayalı 1 ay 15 gün oldu. Temel amacım kilo vermek ve kas yapmak. Spora başlamadan önce 105 kiloydum şu anda ise 101 kiloyum. Normalde yumurta yiyerek besleniyordum fakat yumurtanın haşlamasını pek sevmediğimden yağda pişiriyordum. sonuçta vucuduma yağ aldığımdan pek yiyesim kalmadı. Ben de yulaf yemeye karar verdim.

Şimdi sorularıma geçiyorum;

1-) Yulafı her öğün yesem olur mu? (daha önce hiç yulaf yemediğimden yulaftan bezmişliğim yok, ondan bana sorun olmaz)

2-) Günde kaç gr tüketmem lazım?

3-) Eğer her öğün yiyebiliyorsam sabah kaç gr, öğlen kaç gr, akşam ve spordan önce ile spordan sonra ne kadar tüketmem lazım?

4-) Eğer her öğün tüketemiyorsam, yulafı spordan önce mi yoksa spordan sonra mı tüketmem lazım?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ayçiçek yağı olmaz iyi yağları aşağıya yazıyorum.

Zeytinyağ
Ceviz
Yer Fıstığı
Fındık
Kaju
Yumurta
Dana etindeki yağ
Badem

Şuanlık aklıma gelenler bunlar, kuruyemişler kavrulmamış olacak çiğ şekilde yersen faydasını görürsün. :) Zeytinyağını da çiğ tüket ateş görmesin.
Kahvaltıda bir bardak koy cezveye süt ile pişir yumuşar şişer yulaf rahat yersin. Kızartma yememeye dikkat et ama yumurtayı çırp yulafla beraber yapışmaz tavada pişir ye. Kaliteli yağları dengeli tüket. Margarinden falan uzak dur. Yulafı kahvaltılarda tüket, spordan önce kaliteli karbonhidrat al, miktarı çok aşma ama spordan sonra protein ve yeşillik tüket. Yeşillik tüketmeye özen göster, kabızlığı engellemeye yardımcı oluyor, son olarak boool boool su iç. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Spor böyle bir şey değil yağ yemezsen yağ yakamazsın.

Hocam doğru olabilir fakat yaptıgım ilk 1 aylık spor sonrasında vücudum hasaslapmaya başladı ve arttık kızartmadaki yağı bile istemez oldu.

Kahvaltı da bir bardak koy cezveye süt ile pişir yumuşar şişer yulaf rahat yersin. Kızartma yememeye dikkat et ama yumurtayı çırp yulafla beraber yapışmaz tavada pişir ye. Kaliteli yağları dengeli tüket. Margarinden falan uzak dur. Yulafı kahvaltılarda tüket sporadan önce kaliteli karbonhidrat al miktarı çok aşma ama sporadan sonra protein ve yeşillik tüket. Yeşillik tüketmeye özen göster kabızlığı engellemeye yardımcı oluyor son olarak boool boool su iç. :)

Anladım hocam ama kaliteli yağlar derken zeytin yağı var anladım ama bizim evde kullandıgımız ayçiçek yağı falan olur mu?

Zeytinyağ
Ceviz
Yer Fıstığı
Fındık
Kaju
Yumurta
Dana etindeki yağ
Badem

Şuanlık aklıma gelenler bunlar, kuruyemişler kavrulmamış olacak çiğ şekilde yersen faydasını görürsün. :) Zeytinyağını da çiğ tüket ateş görmesin.

Çözüm

Zeytinyağ.
Ceviz.
Yer fıstığı.
Fındık.
Kaju.
Yumurta.
Dana etindeki yağ.
Badem.

Şu anlık aklıma gelenler bunlar, kuruyemişler kavrulmamış olacak çiğ şekilde yersen faydasını görürsün. :) zeytinyağını da çiğ tüket ateş görmesin.

En ideali zeytin yağı 😂 anlamış oldum. Teşekkürler :)

Zeytinyağ.
Ceviz.
Yer fıstığı.
Fındık.
Kaju.
Yumurta.
Dana etindeki yağ.
Badem.

Şu anlık aklıma gelenler bunlar, kuruyemişler kavrulmamış olacak çiğ şekilde yersen faydasını görürsün. :) zeytinyağını da çiğ tüket ateş görmesin.

Hocam kızartma için.

Zeytinyağ.
Ceviz.
Yer fıstığı.
Fındık.
Kaju.
Yumurta.
Dana etindeki yağ.
Badem.

Hocam yulaf ve yumurtayı tavada pişirmek için zeytünyağı kullansam olur mu?

Bir de zeytin yağı içme meselesi nedir?
Ne kadar içilmeli?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı