Yulaf tarifleri

ZenginMahmut

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, spora başladım 1 hafta oldu ama 16 yaş 95 kiloyum ama bir türlü diyete başlayamadım. Yulaf aldım ama nasıl yiyeceğimi bilmiyorum ve nasıl diyet yapacağım bilmiyorum. Siz ne yaptınız bana tavsiye verebilir misiniz? Teşekkürler.

Yulaflı pankek yapabilirsin. Yulafı öğütüp YouTube tarifleri var. Uğraşmam istemiyorsan yulafı küçük tancereye koy. Sonra bir bardak süt ilave et kakaolu istersen içine kakao koyup biraz karıştır. Sonra yemek istediğin şeyin içine dök. Muz veya elma yani istediğin meyveyi dilimle üstüne bu kadar teşekkürler iyi günler.

Yulaf tüketimi zevkine göre değişir. Genel bir fikir oluşması için internetteki tariflere bakabilirsin.
En basit haliyle direkt soğuk sütle karıştırıp yiyebilirsin. Şahsen bana göre en bayıcı olmayan yeme şekli bu. Sıcak sütle karıştırıp de tüketebilirsin, lapa oluyor ama böyle seveni de çok.
İstersen yoğurtla bile karıştırabilirsin. Üstteki arkadaşın dediği gibi pankek de yapabilirsin.

Yulaf bir noktadan sonra bayabiliyor. Hep aynı tarifi yapmanı tavsiye etmem. İçine koyacağın ekstra malzemeler de sana kalmış, meyve, kuruyemiş, protein tozu vs. de atabilirsin.

Bir de her spor yapan illa ki yulaf yemeli diye bir şey yok. Spor hocan önerdiyse bir şey diyemem tabi. Önemli olan günlük aldığın kaloriye dikkat etmen. Yeni başladıysan 2 hafta sonra spor hocası ölçüm yaptığında sana daha detaylı bilgi verir.

Geri
Yukarı