Spor yaparken enerji düşüyor

fhtc

Hectopat
Daha fazla  
Spor yaparken enerjim düşüyor. Spordan önce Türk kahvesi içiyorum önceden etkisi oluyordu şimdi ise neredeyse hiç etkisi olmuyor diyebilirim. Bu yüzden preworkout almayı düşünüyorum sizce hangi ürünü almalıyım? (Yaş 17).

Spor yaparken enerjim düşüyor. Spordan önce Türk kahvesi içiyorum önceden etkisi oluyordu şimdi ise neredeyse hiç etkisi olmuyor diyebilirim. Bu yüzden preworkout almayı düşünüyorum sizce hangi ürünü almalıyım? (Yaş 17).
Bütçe belirtmemişsin pre-workoutdan önce churchill yapıpda deneyebilirsin, pre-workout olarak piyasada şuan hemen hemen en iyi pre-workout HIQ SMASH PRO 2.0 507G aroma olarak kolalı dışında birini tercih edebilirsiniz bütçenizi zorlar ise Kingsize Nutrition Beast Mode 1000 Gr - Güç Ve Performans buna yönelebilirsiniz.

Önemli olan pre değil, istersen 10gram arjinin, 500mg kafein al ama spor öncesi yeterli kompleks karbonhidrat almazsan, üstüne birde basit karbonhidrat tüketirsen kan şekerinin ani dalgalanması sonucu gözün kararır ve yarıda bırakırsın. O yüzden antremana başlamadan önce güzel bir pilav veya tam buğday ekmeği ile kahvaltı olmalıdır.

Önemli olan pre değil, istersen 10gram arjinin, 500mg kafein al ama spor öncesi yeterli kompleks karbonhidrat almazsan, üstüne birde basit karbonhidrat tüketirsen kan şekerinin ani dalgalanması sonucu gözün kararır ve yarıda bırakırsın. O yüzden antremana başlamadan önce güzel bir pilav veya tam buğday ekmeği ile kahvaltı olmalıdır.
Antermandan en az 1.30-2 saat önce son öğün yapılmalıdır ben şahsen yulaf ve pirinç unu tüketiyorum asıl enerjimizin geldiği yer zaten karbonhidratlardır

Spor yaparken enerjinizin düşmemesi için illaki ki pre-workout almanıza ihtiyaç yok. Zaten onun etkisi de bir süre sonra azalıyor ve onsuz hiç enerjiniz olmadığı için bağımlı hale geliyorsunuz. Bence uyku düzeninize ve beslenmenize dikkat etmeniz yeterli. Antrenmandan en az 2 saat önce yüksek karb değeri olan besinler tüketmenizi öneririm.

Antermandan en az 1.30-2 saat önce son öğün yapılmalıdır ben şahsen yulaf ve pirinç unu tüketiyorum asıl enerjimizin geldiği yer zaten karbonhidratlardır
İstersen son öğünü 4 saat önce yap, kompleks karbonhidratlar glikojen depolarında harcanmadığı sürece kaslara devamlı enerji sağlar.

Geri
Yukarı