Spor yaparken göz kararması, kulak tıkanması

Troll Face

Hectopat
Arkadaşlar bugün basket oynuyordum ve tam ısınma yapacakken önce kalp atışımı kulağımda duydum sonra kulaklarım basınçtan tıkanır gibi oldu hiçbir şey duyamadım. Daha sonra başım döndü, bacaklarım tutmadı ve ayakta zor duruyordum esneme germe bitince biraz düzeldi. Sonra antrenmana geçince bu sefer akciğerim yanmaya bağladı nefes alırken ve öksürürken yanıyordu resmen. Şu an eve geldim baş dönmesi falan yok ancak biraz halsizdim yattım geçti şu an. Neden olmuştur biliyor musunuz? Spordan önce 2 şişe maden suyu içtim aç karnıma acaba ondan olmuş mudur? Yaş 15 boyum 175, kilom 60.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bugün basket oynuyordum ve tam ısınma yapacakken önce kalp atışımı kulağımda duydum sonra kulaklarım basınçtan tıkanır gibi oldu hiçbir şey duyamadım. Daha sonra başım döndü, bacaklarım tutmadı ve ayakta zor duruyordum esneme germe bitince biraz düzeldi. Sonra antrenmana geçince bu sefer akciğerim yanmaya bağladı nefes alırken ve öksürürken yanıyordu resmen. Şu an eve geldim baş dönmesi falan yok ancak biraz halsizdim yattım geçti şu an. Neden olmuştur biliyor musunuz? Spordan önce 2 şişe maden suyu içtim aç karnıma acaba ondan olmuş mudur? Yaş 15 boyum 175, kilom 60.
12 senelik aktif sporcuyum ve bu benim başıma genelde soğuk havalarda geliyor. Durum normal kulaktaki kalp atım hissi de normal akciğer yanması da normal.Ne demek istediğini çok iyi anladım ve hissettim :)

12 senelik aktif sporcuyum ve bu benim başıma genelde soğuk havalarda geliyor. Durum normal kulaktaki kalp atım hissi de normal akciğer yanması da normal.Ne demek istediğini çok iyi anladım ve hissettim :)
Arkadaş "aç karnına 2 maden suyu gömdüm" demişte, aç karna spor yaptıysa naneyi yemiş oldu böylece. 😂
İnsan, aç karna spor yapınca dünyası kararıyor, orada bayılıp gitse milletin başına bela olacak. 😂

Arkadaş "aç karnına 2 maden suyu gömdüm" demişte, aç karna spor yaptıysa naneyi yemiş oldu böylece. 😂
İnsan, aç karna spor yapınca dünyası kararıyor, orada bayılıp gitse milletin başına bela olacak. 😂
Neyle alakalı olduğunu bilmiyorum. Ben aç karınla hoplamali zıplaması bir şeyler yapınca genelde midem bulanıyor biraz da başım dönüyor

12 senelik spor yapıp fizyoloji ve kardiyak alanında hiç mi araştırma yapmadınız hocam? 😶

Baş dönmesi ve kulak tıkanması tansiyon ile ilgili olabilir. Bir o kadar kalp ritim bozukluğuna da bağlı olabilir.

Ağırlık çalışmalarında belli bir limitten sonra kan basıncı daha da artmaktadır. Ani kalkmalarda olduğu gibi bir senaryo yaşanmış olabilir.

Ayakların tutmaması gibi bir durum yaşamak hiç bir sporcu için hoş karşılanmaz. Sporcuyu geçelim kimse içim hoşnut verici değildir. 🥲

@Troll Face hocam bir uzmana başvurup efor testi, kan şekeri (aç tok) ve tansiyonunuzu kontrol ettirin gerekirse holter takılabilir izlemek için bir gecelik..

Spor yapmak bilinç gerektirir. Ancak ilk önce sağlık gerektirir. Farkında olmadığınız bir rahatsızlığınız size uyarı vermiş olabilir. Gerekli tetkikler sonrası devam etmenizi öneririm.

> Aç karnına asitli şeyler içerek mide asit ooranını arttırmak bunu yapmaz ama mide delinmesi gibi senaryolara zemin hazırlar.

Saygılarımla. 🌹

Yeni konular

Geri
Yukarı