Spor yaparken göz kararması, kulak tıkanması

12 senelik spor yapıp fizyoloji ve kardiyak alanında hiç mi araştırma yapmadınız hocam? 😶

Baş dönmesi ve kulak tıkanması tansiyon ile ilgili olabilir. Bir o kadar kalp ritim bozukluğuna da bağlı olabilir.

Ağırlık çalışmalarında belli bir limitten sonra kan basıncı daha da artmaktadır. Ani kalkmalarda olduğu gibi bir senaryo yaşanmış olabilir.

Ayakların tutmaması gibi bir durum yaşamak hiçbir sporcu için hoş karşılanmaz. Sporcuyu geçelim kimse içim hoşnut verici değildir. 🥲

@Troll Face hocam bir uzmana başvurup efor testi, kan şekeri (aç tok) ve tansiyonunuzu kontrol ettirin gerekirse holter takılabilir izlemek için bir gecelik.

Spor yapmak bilinç gerektirir. Ancak ilk önce sağlık gerektirir. farkında olmadığınız bir rahatsızlığınız size uyarı vermiş olabilir. Gerekli tetkikler sonrası devam etmenizi öneririm.

> Aç karnına asitli şeyler içerek mide asit ooranını arttırmak bunu yapmaz ama mide delinmesi gibi senaryolara zemin hazırlar.

Saygılarımla. 🌹

Hocam daha sene başında o testleri yaptırdık spor için sıkıntı çıkmadı. Gece geç yatmıştım aç ve uykuluydum yüksek ihtimalle bundan dolayı oldu. Teşekkürler ayrıca.

Hocam daha sene başında o testleri yaptırdık spor için sıkıntı çıkmadı. Gece geç yatmıştım aç ve uykuluydum yüksek ihtimalle bundan dolayı oldu. Teşekkürler ayrıca.

Uykusuz kalmak beyinde bir takım fizyolojik etkilere sebep olabilir hocam. Ek olarak sanrı ve aşırı yorgunluk gibi durumlar meydana gelebilir. Ancak sizin dediğiniz durum kardiyak temelli bir sorun olarak gözüküyor.

Size tavsiyem çok şükür sağlık raporunuz güzel olduğu için düzenli uyku, dengeli beslenme, kendi limitlerinizi tanımanız...

Aniden kalkma, dinlenmeden basınç arttıran stres verici hareketlerden kaçınmanız.

Ayrıca bazı sorunlar belli bir dönemden ya da yaştan sonra kendini gösterebilir. Sağlık durumumuz değişken ne yazık ki bugün iyiyiz ama yarın? O yüzden yinelemenizi öneririm kontrolü..

Saygılarımla, geçmiş olsun. 🌹

Uykusuz kalmak beyinde bir takım fizyolojik etkilere sebep olabilir hocam. Ek olarak sanrı ve aşırı yorgunluk gibi durumlar meydana gelebilir. Ancak sizin dediğiniz durum kardiyak temelli bir sorun olarak gözüküyor.

Size tavsiyem çok şükür sağlık raporunuz güzel olduğu için düzenli uyku, dengeli beslenme, kendi limitlerinizi tanımanız...

Aniden kalkma, dinlenmeden basınç arttıran stres verici hareketlerden kaçınmanız.

Ayrıca bazı sorunlar belli bir dönemden ya da yaştan sonra kendini gösterebilir. Sağlık durumumuz değişken ne yazık ki bugün iyiyiz ama yarın? O yüzden yinelemenizi öneririm kontrolü.

Saygılarımla, geçmiş olsun. 🌹

Teşekkürler en kısa zamanda kontrole gideceğim. İyi sosyaller.

12 senelik spor yapıp fizyoloji ve kardiyak alanında hiç mi araştırma yapmadınız hocam? 😶
Yaşım 19 ve bu tür şeyleri öğrenmem için daha zaman var diye düşünüyorum, üstelik bilmediğim şeyleri sorabileceğim insanlar varken ve hayati bir mesele olmadığından geri plana atmam normal değil midir sizce?

Yaşım 19 ve bu tür şeyleri öğrenmem için daha zaman var diye düşünüyorum, üstelik bilmediğim şeyleri sorabileceğim insanlar varken ve hayati bir mesele olmadığından geri plana atmam normal değil midir sizce?

Yaşınızın küçük olması öğretiyi ertelemeniz anlamına gelmemeli hocam. 🤌🏼

Öğrenmenin yaşı yoktur. Bir işi yapıyorsanız her açıdan öğrenmek en iyisidir. Ayrıca siz bilmediğiniz konularda "normal" diye yanlış yönlendirme yapabiliyorsunuz. 🙌🏽

Yardımcı olmaya çalışırken zarar vermeniz istatistiki açıdan olumlu yönde görünüyor. 🎭

Bunu istemeyiz öyle değil mi? 🥲

Yaşınızın küçük olması öğretiyi ertelemeniz anlamına gelmemeli hocam. 🤌🏼

Öğrenmenin yaşı yoktur. Bir işi yapıyorsanız her açıdan öğrenmek en iyisidir. Ayrıca siz bilmediğiniz konularda "normal" diye yanlış yönlendirme yapabiliyorsunuz. 🙌🏽

Yardımcı olmaya çalışırken zarar vermeniz istatistiki açıdan olumlu yönde görünüyor. 🎭

Bunu istemeyiz öyle değil mi? 🥲
İster ertelerim ister ertelemem. Ben defalarca kez yaşayarak deneyimledim ve herhangi bir problem olmadığını gördüm. Herkes her şeyi bilmek zorunda değil. Siz yaptığınız işle alakalı her şeyi biliyor musunuz da konuşuyorsunuz? Üstelik bugünün doğrusu yarının yanlışı olabilir, Kendinizi alim zannetme triplerinden vazgeçin. Biraz sokratesi örnek alın size kardeş tavsiyesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bugün basket oynuyordum ve tam ısınma yapacakken önce kalp atışımı kulağımda duydum sonra kulaklarım basınçtan tıkanır gibi oldu hiçbir şey duyamadım. Daha sonra başım döndü, bacaklarım tutmadı ve ayakta zor duruyordum esneme germe bitince biraz düzeldi. Sonra antrenmana geçince bu sefer akciğerim yanmaya bağladı nefes alırken ve öksürürken yanıyordu resmen. Şu an eve geldim baş dönmesi falan yok ancak biraz halsizdim yattım geçti şu an. Neden olmuştur biliyor musunuz? Spordan önce 2 şişe maden suyu içtim aç karnıma acaba ondan olmuş mudur? Yaş 15 boyum 175, kilom 60.

Kendini yoracak veya zorlayacak hareket yapma.

İster ertelerim ister ertelemem. Ben defalarca kez yaşayarak deneyimledim ve herhangi bir problem olmadığını gördüm. Herkes her şeyi bilmek zorunda değil. Siz yaptığınız işle alakalı her şeyi biliyor musunuz da konuşuyorsunuz? Üstelik bugünün doğrusu yarının yanlışı olabilir, Kendinizi alim zannetme triplerinden vazgeçin. Biraz sokratesi örnek alın size kardeş tavsiyesi.

Güzel güzel konuşuyorduk hocam. Ne bu celal?

Yalan yanlış "ben denedim sorun yok" gibi bencil bir felsefeye sahip olmanız üzücü. Üstelik sağlık konusunda! :)

Konu sahibinin önceki yazdıklarını okuyun. Güzelce karşıladı ve iletişim kurduk. Sizinle iletişim kurmak beyhude. 🙌🏽

Saygılarımla. 🌹

Son düzenleyen: Moderatör:
19 numara bebek ayakkabısı gibi ses çıkarıyorsunuz. :)
Saygılarımla. 🌹
Doğru konuş ben sana aşağılayıcı bir şey söylemedim ağzımı da bozamıyorum neyse.. hem aşağılayıcı cümle kurup hem saygılarımla demek de senin için ayrı bir çelişki olmuş bana çelişkiden bahseden arkadaş.

25 yaşındayım 24 yıldır pro spor yapıyorum kendini zorlama diyorum.
Güzel güzel konuşuyorduk hocam. Ne bu celal?

Yalan yanlış "ben denedim sorun yok" gibi bencil bir felsefeye sahip olmanız üzücü. Üstelik sağlık konusunda! :)

Konu sahibinin önceki yazdıklarını okuyun. Güzelce karşıladı ve iletişim kurduk. Sizinle iletişim kurmak beyhude. 🙌🏽

Saygılarımla. 🌹
Hocam uzun zamandır böyle karınca yatıran yoktu buralarda, temiz iş.

Geri
Yukarı