Spor yaparken nasıl daha verimli olabilirim?

Tunahan Mert07

Decapat
Yer
Antalya/Alanya
Daha fazla  
Merhaba fitnessa başlayalı 4 gün oldu ve 2 kere gittim. Fakat 1.günde kollarım da acayip bir ağrı başladı sonra 2.gün gittim ve kollarımın ağrısı iki katı olmuştu bunun normal olduğunu düşünüyorum. Sabah saat 8.30 gibi aç karna gidiyorum gitmeden önce şunları tüket şunları yersen daha verimli olur stamina'nı artırırsın gibi tavsiyeleriniz var mı?

Spora aç gitme.
Spor yaptığınız zaman içinde en az 2 litre su iç.
Gitmeden önce kalsiyumlu şeyler tüketme bence peynir, süt vs işte.
Ve en önemlisi hareketleri doğru yaptığına emin ol, Isınmadan antremana başlama.

Spor öncesi karbonhidrat alabilirsin, pirinç öneririm. Diğer tavsiyem antrenman öncesi ısın fakat ısınma olarak koşu bandına falan çıkma genelde yenilerin yaptığı hata bu olur. Onun haricinde beslenme ve uykuya antrenman kadar hatta daha fazla özen göster. Tüketiyorsan şekeri bırakmanı da öneririm. Supplementlere mucize gözüyle bakma birer takviye onlar sadece. Antrenman sonrası vaktin olursa esneme yapmanı da öneririm. Ego yapma, insanların çalıştığı ağırlığa bakıp gaza gelme, bir anda gelişemezsin yavaş yavaş senin ağırlıkların da artacaktır.

Kilon fazlaysa yağli yapiya sahipsen sabahlari spora gitmeye devam et ve kardiyo ihmal etme.

Zayıfsan bunlara hiç gerek yok beslenmene dikkat et atiyorum kilon 60 ise gunluk 60x4 kadar karbonhidrat 60x2 kadar protein alman lazim. Uykuda cok onemli 7-8 saat uyumalisin karanlikta sessiz ortamda uyursan testesteron hormonu iyi salgilanir bir de ağirliklara cok takilma agir gireceğim diye sakatlanma 2 haftada bir agirliklari arttirabilirsin. Iyi calismalar.

Kilon fazlaysa yağli yapiya sahipsen sabahlari spora gitmeye devam et ve kardiyo ihmal etme.

Zayıfsan bunlara hiç gerek yok beslenmene dikkat et atiyorum kilon 60 ise gunluk 60x4 kadar karbonhidrat 60x2 kadar protein alman lazim. Uykuda cok onemli 7-8 saat uyumalisin karanlikta sessiz ortamda uyursan testesteron hormonu iyi salgilanir bir de ağirliklara cok takilma agir gireceğim diye sakatlanma 2 haftada bir agirliklari arttirabilirsin. Iyi calismalar.

178 cm boy 95.5 kilo.

Spora aç gitme.
Spor yaptığınız zaman içinde en az 2 litre su iç.
Gitmeden önce kalsiyumlu şeyler tüketme bence peynir, süt vs işte.
Ve en önemlisi hareketleri doğru yaptığına emin ol, ısınmadan antrenmana başlama.

Hocam 1 litre içebiliyorum vallaha :(

Spor öncesi karbonhidrat alabilirsin, pirinç öneririm. Diğer tavsiyem antrenman öncesi ısın fakat ısınma olarak koşu bandına falan çıkma genelde yenilerin yaptığı hata bu olur. Onun haricinde beslenme ve uykuya antrenman kadar hatta daha fazla özen göster. Tüketiyorsan şekeri bırakmanı da öneririm. Supplementlere mucize gözüyle bakma birer takviye onlar sadece. Antrenman sonrası vaktin olursa esneme yapmanı da öneririm. Ego yapma, insanların çalıştığı ağırlığa bakıp gaza gelme, bir anda gelişemezsin yavaş yavaş senin ağırlıkların da artacaktır.

Hocam ısınma olarak 10 dakika koşu bandına biniyorum daha başlayalı 2 gün oldu zaten hareketleri bile bilmiyorum ne önerirsiniz?

Dostum bana veriken antrenman programını atıyorum kardiyo yazmıyor.

Screenshot_20221022-221329_Kingdom Sport Club.jpgScreenshot_20221022-221334_Kingdom Sport Club.jpgScreenshot_20221022-221317_Kingdom Sport Club.jpg

Geri
Yukarı