Spora ara vermek mantıklı mı?

averyx_

Hectopat
Merhabalar, uzun süredir ağırlık antrenmanı yapıyorum fakat artık vücudumun çok yorulduğunun farkına vardım. Özellikle alt vücudum ne kadar iyi dinlensem, iyi uykumu da alsam çok bitkin oluyor. Sizce spora biraz ara vermek mantıklı olur mu?

Merhabalar, uzun süredir ağırlık antrenmanı yapıyorum fakat artık vücudumun çok yorulduğunun farkına vardım. Özellikle alt vücudum ne kadar iyi dinlensem, iyi uykumu da alsam çok bitkin oluyor. Sizce spora biraz ara vermek mantıklı olur mu?
ne kadar süreyle?

3-4 gün düşünüyorum.
Ben bu sene 2 kere sakatlandım bacağım yüzünden. 2-3 ay ara vermek zorunda kaldım. Aslında doktor daha uzun dinleceksin dedi ama ben dinlemedim.

Şu an bacağımı zorlamadan devam ediyorum. Programın nasil?
Programım 5x5. Bacak ve kalçaya çok yük biniyor ağır kilo deadlift, squadlar sinir sistemini biraz zorladı sanırım.
Motivasyonla falan alakası yok dostum. Katlanılabilecek bir acı olsa koşa koşa giderim salona 100kg squad basan ben evde daha vücut ağırlığı ile 5 tane zar zor squad yapabiliyorum acıdan dolayı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ara vermek yerine antremanını seni bitkin düşürmeyecek şekilde hafifletirsen daha iyi olur. Ara verirsen formunu daha fazla kaybedersin.

Geri
Yukarı