Spora başlamak kilo aldırır mı?

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben 18 yaşındayım. Kilom 50 - 52 kilo arasında değişiyor. 2 hafta sonra spor salonuna başlamayı düşünüyorum.

Spora başlamam kilo almama yardımcı olur mu yoksa tam tersi fazladan kalori yakmamdan dolayı daha da kilo vermeme sebebiyet verir mi?

Doğru beslenir ve kas kütlenizi arttırırsanız tabiiki. Ben de kilo almak için spor yapıyorum. Spor yapmadan yağ olarak da çok kolay kilo alabiliyorum aslında ama ben yağlanmak istemiyorum.
İyi bir spor salonuna gider ve kilo almak istediğinizi belirtirseniz onlar size beslenme programı hazırlayacaklardır.

Alırsınız ama dengeli bir şekilde. Kas kütlesi artar vücudunuzda. Onun içinde hem protein vb. faydalı şeyler yiyerek kilo alıp, spor yapıcaksınız. Böyle hem dengeli kilo alırsınız, hemde şişman olmazsınız, üstüne kaslı olursunuz.

Ben 18 yaşındayım. Kilom 50 - 52 kilo arasında değişiyor. 2 hafta sonra spor salonuna başlamayı düşünüyorum.

Spora başlamam kilo almama yardımcı olur mu yoksa tam tersi fazladan kalori yakmamdan dolayı daha da kilo vermeme sebebiyet verir mi?

Sağlıklı kilo alırsanız çok güzel alırsınız ben mesela 5 ayda 8 kg aldım(herhangi bir yağlanma olmadı hatta şekeri bıraktığım için yağ oranım bile azaldı)

Sağlıklı kilo alırsanız çok güzel alırsınız ben mesela 5 ayda 8 kg aldım(herhangi bir yağlanma olmadı hatta şekeri bıraktığım için yağ oranım bile azaldı)

Ancak illa sizin şekeri bırakmanıza gerek yok çünkü şeker iştah artırır ben iştahlı olduğum için kolayca aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı