Spora yeni başlayan biri nasıl beslenmeli?

emre_2280

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-12500H
RTX 3050Ti 4 GB
1X8 GB DDR5 4800 MHZ RAM
144 HZ IPS Panel
HP Victus 16 - D1045NT
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Spora yeni başladım, 1 hafta olacak. Nasıl beslenmeliyim? Yumurtayı günde kaç tane tüketmeliyim? Neler yemem neler yememem gerek? Gibi sorularımı yanıtlarsanız sevinirim. Doğalım, belki protein tozu kullanabilirim onun dışına da çıkacağımı sanmıyorum.

Kilonun 1.7 katı protein alman gerekiyor normalde ama yeni başladığın için çok şart değil günde 15 yumurta falan dert değil yağlı şekerli beslenmemeye dikkat et akşam tavuk yiyebilirsen ya da et güzel olur sabah da 1 2 haşlanmış yumurta yeterli olur kanımca. 3 4 aya doğru gelince beslenmene dikkat edersin en başta kasmanın anlamı yok.

Kilonun 1.7 katı protein alman gerekiyor normalde ama yeni başladığın için çok şart değil günde 15 yumurta falan dert değil yağlı şekerli beslenmemeye dikkat et akşam tavuk yiyebilirsen ya da et güzel olur sabah da 1 2 haşlanmış yumurta yeterli olur kanımca. 3 4 aya doğru gelince beslenmene dikkat edersin en başta kasmanın anlamı yok.
Anladım hocam zaten çok kasmıyorum, yağlı ve şekerli şeyler yememeye dikkat ediyorum elbet. Ev yemeği yememde bi sakınca var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı