Spora yeni başlayanlar için tavsiyeler

Ben PPL program uyguluyorum push pull leg off day şeklinde ancak önerim her idmana gittiğin gün arası 1 gün off day vermek örnek göğüs günü sonra off day sonra sırt günü sonra off day şeklinde bu şekilde hem spora karşı daha hevesli ve daha disiplinli bir şekilde sürdürülebilir bir şekilde devam edebilirsiniz ben hemen iyi vücut yapacağım diye her gün gitmeye aşırı idman yapmaya odaklanmayın beslenme konusunda kilonuzun 1.5 veya 2 katı protein tüketmelisiniz ve bol bol su için unutmayın diyet her şeydir siz isterseniz 4 saat karın çalışın 5 saat koşun eve gelip hamburgeri baklavayı yedikten sonra bir anlamı kalmaz cheat day yapın ama abartmayın kesinlikle kontrollü beslenin ve unutmayın bazı hareketlerde kaldırdığınız kilolar hızlı bazılarında yavaş artar bir anda gelişmeyi beklemeyin ayrıca kendimde kullanıyorum faydasını gördüm progressive Overload'ı araştırın ve bir hareketi yapacaksanız ve o alet dolu ise o hareketi es geçmeyin 15 dk beklemek size bir şey kaybettirmez ancak bir hareketi es geçmek kas kazanımını düşürür supplement konusunda kreatini kesinlikle öneririm onun dışında gün içinde yeterli enerjiniz yoksa sorarsanız 2 3 tane pre-workout önerebilirim protein tozu gibi şeylere gerek yok onlar fazladan harcıyacak parası olanlar için ve kesinlikle vitaminlerinize dikkat edin düzenli vitamin kullanın B6 magnezyum gibi vitaminler çok önemlidir sormak istediğiniz başka bir şey varsa çekinmeyin hocam.

Disiplin konusunda genelde iyiyimdir. Hafta içi program yapacaklar hem beslenme için hem çalışma için bende sizin gibi düşünüyorum bir gün çalışıp bir gün dinlenmeyi düşünüyorum.

Teşekkür ederim ikinizede :)

Yeni konular

Geri
Yukarı